Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Російське вторгнення в Україну триває вже 21 місяць. За цей час багато хто змінився і багато що змінилося. У тому числі формат "Рамштайн", в рамках якого ухвалюються консолідовані рішення щодо військової підтримки нашої країни з боку партнерів. Тепер орієнтація робиться на довгострокове стратегічне планування у питаннях посилення можливостей нашої держави. Все потужнішим стає і українсько ППО, в тому числі завдяки зусиллям Німеччини, яка на початку вторгнення боялася серйозно допомагати Україні. Незважаючи на лже-миротворчі заяви, Путін явно не змінив своїх планів, збираючись й далі вести війну в Україні та розширювати військові конфлікти у всьому світі. Експерти проаналізували спеціально для порталу "Коментарі" те, що відбувається зараз на всіх фронтах, що може статися, а також поділилися думками, як ефективніше давати відсіч російській агресії.
Війна в Україні. Фото: Міноборони України
Експерт з питань сектору оборони та безпеки Олег Старіков акцентує, що ситуацію на фронті гранично чітко описав Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний на початку листопада у журналі The Economist. Він тоді підкреслював, що війна зайшла у позиційний глухий кут.
Він наголошує, що час гучних фраз та звинувачень на адресу тих чи інших країн, які, на думку української влади, недостатньо нам допомагають, закінчився. Необхідно перейти до стратегічного мовчання, вирішуючи питання щодо отримання допомоги, вважає Олег Старіков. У тому числі – у рази посилити роботу із країнами Глобального Півдня. Важливо залучити весь високопрофесійний потенціал для зміцнення зв'язків із одними країнами та появи таких зв'язків – з іншими, пояснює експерт.
Для більш ефективної боротьби з російською агресією необхідно відновлювати та розвивати український ВПК, запевняє експерт. Причому, орієнтуючись не лише на створення безпілотників (це дозволить мати успіхи на тактичному театрі військових дій, але не на оперативному, не кажучи вже про стратегічний, пояснює співрозмовник "Коментарів"), а й на випуск власних ракет, засобів РЕБ, патронів, снарядів. У нас мають бути підприємства з випуску всієї лінійки озброєнь, які застосовуємо, робить висновок Олег Старіков.
Політолог Дмитро Воронков зазначає, що на фронті у зв'язку з осінньо-зимовим періодом бойові дії все більше переходять у позиційну фазу.
Ситуація, продовжує він, дедалі більше перетворюється на взаємну війну ракет і дронів. Причому по енергетиці отримує вже і Росія, яка розпочала масовані ракетні удари по нашій з жовтня минулого року.
Набагато складніше, ніж минула, буде ця зима для країни-агресора, вважає він. У нас стає все більше власних БПЛА та ракет, якими ми можемо бити по російській території (з огляду на те, що закордонні партнери свої озброєння для таких цілей використовувати забороняють). І ми це вже робимо.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чи справді напруга у війні зростає: як може змінитись ситуація.
Новини