Чому Україні потрібно шукати запасні плани: чи справді нас готують до переговорів
З обережним оптимізмом можемо говорити, що підтримка України за рік кардинально не знизилася
Росіяни почали масовано атакувати Україну дронами, а також продовжують наступ на низці напрямків, включаючи Авдіївку. Міжнародна ситуація для нас ускладнюється. Допомога з боку США пробуксовує, у низці європейських країн (спочатку – Словаччина, тепер – Нідерланди) до влади приходять ультраправі сили, які виступають за припинення підтримки України. Все частіше звучать заклики до переговорів між Києвом та Москвою. Експерти оцінили те, що відбувається на військових та дипломатичних фронтах для видання "Коментарі".
Нам точно слід працювати на випередження
Керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку Ігор Рейтерович припускає, що ситуація на фронті в найближчому майбутньому буде плюс-мінус такий самий, як сьогодні. Росіяни продовжать наступати на Авдіївку. ЗСУ – на лівому березі Дніпра на Херсонщині.
З великою ймовірністю, продовжує він, до кінця року на нас чекає, як мінімум, кілька таких масованих атак дронами, як це сталося 25 листопада. Причому атак не лише "Шахедами", а й у комбінації із ракетами.
На його думку, можемо з обережним оптимізмом говорити, що підтримка України за рік кардинально не знизилася. Так, є певні проблеми в парламенті США, але є надія, що вони вирішуватимуться в позитивному для нас ключі.
При цьому, наголошує Ігор Рейтерович, нам точно слід працювати на випередження, розуміючи, що політична ситуація в низці країн Заходу може змінитись у неприємний для нас бік.
Не варто виключати, що Україна увійде до переговорного треку
Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький поділився таким коментарем:
Враховуючи зниження військово-технічної підтримки, складно очікувати на контрнаступ України навесні, вважає експерт. Російське ж, зазначає він, залежить від багатьох чинників. Наприклад, від того, чи оголосить Путін мобілізацію. Чи вирішить, що Кремлю потрібен новий масштабний наступ із незрозумілим кінцевим результатом.
Він зізнався, що так і не зрозумів, навіщо Арахамія зараз почав говорити про березневі переговори з росіянами у 2022 році.
Читайте також на порталі "Коментарі" – чого не вистачає Україні для більш ефективної боротьби з агресором: що може статися на фронтах.