Головна Новини Суспільство події Топ-події тижня: що було в центрі уваги – як позначиться на майбутньому України
commentss НОВИНИ Всі новини

Топ-події тижня: що було в центрі уваги – як позначиться на майбутньому України

Війна в Україні продовжує залишатися серед головних тем у світі, українські війська протягом тижня продовжили наступальні операції, переважно на південному напрямку

27 серпня 2023, 13:15 comments2776
Поділіться публікацією:

Україна прощається з останнім повноцінним тижнем серпня. Вже наступного ми увійдемо в осінь. Минулого тижня (з 21 по 27 серпня) ми святкували 32-ту річницю Незалежності, яка збіглася з півтораріччям широкомасштабної російської агресії. Однією з найгучніших подій стала катастрофа літака з ватажками ПВК "Вагнер" на борту. Експерти традиційно проаналізували для видання "Коментарі" найбільш яскраві, на їхню думку, моменти тижня, що минає, та їх ймовірні наслідки.

Топ-події тижня: що було в центрі уваги – як позначиться на майбутньому України

День Незалежності України. Фото: з відкритих джерел

Питання війни в Україні залишається у пріоритеті світової політики

Народний депутат Верховної Ради VIII скликання, експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов поділився таким коментарем:

"Ми продовжуємо будувати довгострокову систему національної безпеки у співпраці із союзниками. Вже відомо, що декларацію G7 про підтримку України підписали 30 країн. За тиждень до документу приєдналися Словенія, Чорногорія, Люксембург, Греція. На основі декларації з кожною країною-підписантом Україна розробляє багаторічну угоду про співробітництво у галузі безпеки та оборони. За ідеєю, перша така буде підписана із США. Кожна угода передбачатиме конкретні напрямки співробітництва, терміни, механізми комунікації".

Експерт зазначає, що під час переговорів із лідерами країн президент Володимир Зеленський обговорює ті пріоритетні програми, за якими проходитиме спільна робота. Наприклад, зі Швецією попередньо домовилися про локалізацію броньованих машин CV-90, Греція зацікавлена у виробництві артилерійських снарядів для України та навчанні пілотів, з Болгарією та Румунією буде спільна робота з безпеки Чорноморського регіону. Укладання багаторічних угод допоможе у системному плануванні та стане демонстрацією рішучості союзників щодо довгострокової підтримки України, пояснює Ігор Попов.

"Сили оборони протягом тижня продовжили наступальні операції, переважно на південному напрямку. Бої відбуваються вже на основній лінії російської оборони. У той же час триває підготовка до можливих наступальних дій наступного року, і довгострокове планування робить цю підготовку ретельнішою. Навіть після закінчення бойових дій ризики в галузі оборони залишаться високими – і головним гарантом безпеки України буде оснащення передовою зброєю наших Збройних Сил, власний оборонно-промисловий комплекс", – наголошує експерт.

Він нагадує, що наприкінці минулого тижня було ухвалено важливі рішення щодо передачі бойових літаків Україні, а цього – тема мала продовження. А вже наступного року американські винищувачі F-16 посилять бойовий потенціал військово-повітряних сил. А можливо, компанію їм складуть і шведські Gripen.

"Питання війни в Україні залишається у пріоритеті світової політики, – наголошує Ігор Попов. – Цього тижня відбувся саміт БРІКС у Йоганнесбурзі (ПАР). Країни Глобального Півдня закликали до реформування світової фінансової системи та створення альтернативних систем міжнародних розрахунків. Також вони критикували ООН та її Радбез за недостатню ефективність у запобіганні військовим конфліктам. У фінальній декларації саміту БРІКС закликали до мирного врегулювання війни в Україні. Росія продовжує залишатися в ізоляції, а російський президент Володимир Путін не приїхав до Йоганнесбургу через ризик арешту на виконання ордера Міжнародного кримінального суду".

Також цього тижня в Україні проходили заходи до Дня Незалежності, і один з них – третій міжнародний саміт "Кримської платформи", зазначає експерт. Світ не визнає російської анексії Криму чи інших українських територій, принцип територіальної цінності підтримується не лише західними союзниками, а й країнами Глобального Півдня. Терміни та способи звільнення окупованих територій можуть бути різними та залежати від низки факторів, у тому числі від внутрішньої ситуації в Російській Федерації, пояснює Ігор Попов.

"Загибель в авіакатастрофі Євгена Пригожина та кількох керівників "Вагнера" показала, що напруга в російських групах впливу зростає. З одного боку, Кремль проводить репресії проти носіїв будь-яких альтернативних позицій та намагається консолідувати еліти навколо ідеї війни на виснаження. З іншого боку, дедалі більше впливових росіян вбачають фатальність такого курсу, – наголошує експерт. – З наближенням дати можливих президентських виборів у березні 2024-го внутрішні процеси в Росії можуть призвести як до нових політичних конфліктів, так і до зміни міжнародної політики. Україна не може повністю розраховувати на це, але враховуватиме обстановку під час планування своїх дій".

Практично всі ключові новини стосувалися підняття бойового духу, згуртування українців

Аналітик Фонду громадської дипломатії Олександра Решмеділова вважає, що цей тиждень можна вважати святковим. На її думку, практично всі ключові новини стосувалися підняття бойового духу, згуртування українців.

"Це і День Прапора, і День Незалежності, і низка позитивних новин з фронту та зовнішньополітичної арени. І, нарешті, переможний бій проти француза Дюбуа уславленого українського боксера Усика, який продовжив приємну для нас тенденцію. І чудово, що Усик присвятив бій ЗСУ, які демонструють чудеса мужності, не лише витримуючи наступ переважаючих сил противника, а й розвиваючи власний, відвойовуючи нові та нові території", – наголошує аналітик.

Українці, зазначає вона, потребували такої низки приємних подій. Особливо на тлі майбутнього непростого осіннього сезону.

"Серед топ-подій тижня слід відзначити проведення чергової Кримської платформи, атаки дронів на Москву, що почастішали, удари по території тимчасово окупованого Криму. Звичайно, затамувавши подих, ми продовжували стежити за подіями на фронті, чекаючи гучних добрих новин. І на тлі постійних повітряних тривог та спроб росіян, у тому числі чужими руками, розгойдати тему переговорів (на невигідних нам умовах), потік позитивних новин цього тижня надав українцям додаткових сил. Ми вже зробили неймовірну роботу, понад півтора року відбиваючи широкомасштабну російську агресію. Але розслаблятися, опускати руки, ні в якому разі не можна", – впевнена Олександра Решмеділова.

Читайте на порталі "Коментарі" — пропозиція заморозити війну: що це означає – як реагувати Україні.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини