Головна Новини Суспільство Війна з Росією Удари по Криму частішають: про що говорить тенденція – до чого може призвести
commentss НОВИНИ Всі новини

Удари по Криму частішають: про що говорить тенденція – до чого може призвести

Удари ЗСУ є вельми переконливими аргументами, що росіянам настав час забиратися з Криму

22 вересня 2023, 16:00 comments3670
Поділіться публікацією:

Україна значно активізувала удари по Криму. Останнім часом прилітало по Верхньосадовому під Севастополем, де розташований запасний командний пункт Чорноморського флоту РФ. Завдано потужного удару по аеродрому "Саки". У п'ятницю, 22 вересня, удару було завдано безпосередньо по штабу Чорноморського флоту окупантів у Севастополі. Про що свідчить таке посилення атак на кримському напрямку? До чого це може призвести? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Удари по Криму частішають: про що говорить тенденція – до чого може призвести

Удар по штабу Чорноморського флоту окупантів у Севастополі. Фото: з відкритих джерел

Окупанти в Криму отримують сигнали у стилі "Труба кличе!"

Голова Всеукраїнського громадського руху "Сила права", народний депутат Верховної Ради трьох скликань (з п'ятого по сьоме) колишній заступник голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим Андрій Сенченко поділився таким коментарем:

"Україна поступово не просто декларує, що ми звільнятимемо всі свої території, включаючи Крим. Ми ще й запускаємо систему певних дій".

Нинішня активізація наших ударів пов'язана, за словами експерта, із кількома причинами.

По-перше, ми просунулися до півострова, відповідно, можемо бити з ближчої відстані.

По-друге, навчилися ефективніше використовувати і своє озброєння, і те, що отримуємо від партнерів.

Українська військова техніка проходить певні етапи модернізації, пояснює Андрій Сенченко. Ті ж системи "Нептун", які раніше передбачалися для роботи по морю, перепрофілювали для ударів по суші.

"Почастішали і все більш болючі удари – це вже повторювані сигнали для окупантів у стилі "Труба кличе!". До них має, нарешті, дійти, що настав час забиратися з Криму, – зазначає експерт. – І, до речі, ознаки того, що до військових це доходить – очевидно. Росіяни вивели із Севастопольських бухт десантні кораблі. Від гріха подалі. Вони розуміють, що в Севастополі їм нема чого робити. Але поки що продовжують дурити сотні тисяч колонізаторів, яких завезли на територію Криму. Намагаються всіляко розповідати їм про чудеса російського ППО. Втім, наші удари є дуже переконливими аргументами, які, мабуть, дійдуть навіть до абсолютних ідіотів. Не сумніваюся, що продовження слідує, причому по наростаючій. Ми впевнено рухаємось до перемоги".

Вбачаємо приклад швидкої трансформації українських ВМС

Аналітик, кандидат політичних наук Олеся Яхно зазначає, що справді за останні тижні ми чуємо про низку успішних атак українських спецслужб, військово-морських сил, повітряних сил по об'єктах у Криму.

"Це не тільки підбиті кораблі і навіть підводний човен, позбавлення Росії контролю над так званими "вишками Бойка" (нафтогазовими платформами в Чорноморському басейні), а й завдання ударів з виведенням з ладу таких потужних систем як С-300 і С-400. Що, безперечно, можна вважати великим успіхом", – каже аналітик.

Вона нагадує, що на початку повномасштабного російського вторгнення 2022-го українські ВМС вважалися дуже слабкими, не здатними протистояти РФ. Але за півтора роки відбулася кардинальна трансформація.

"Незважаючи на те, що кількість судів українських ВМС у 12 разів менша, ніж у противника (такі дані наводяться у публічних джерелах), Україна позбавила РФ монополії на присутність у Чорному морі. Ми стали активно використовувати не тільки повітряні, а й морські дрони, у тому числі власного виробництва, включаючи "Морський малюк" (Sea Baby). Плюс – ракети. Як українські (типу "Нептун"), так і надані союзниками", – розповідає Олеся Яхно.

За її словами, з огляду на розширення можливостей, якісні розвіддані, продумані операції – Україна і передає все частіше "привіти" супротивникові і в акваторії Чорного моря, і власне в Криму.

"Приклад такої швидкої трансформації українських ВМС, такого стрімкого їх розвитку, гадаю, згодом вивчатиметься військовими інших країн. Після того, як Росія в середині липня вийшла із зернової угоди та почала атакувати українські порти, було зрозуміло, що це не залишиться без відповіді. Наші морські успіхи підтверджуються тим, що з одеських портів знову почали йти судна із зерном. Думаю, наступним етапом буде нарощування наших повітряних сил у сенсі авіації. Коли ми отримаємо сучасні західні бойові літаки – росіяни позбавлятимуться і переваги у повітрі, яка в них поки що значна", – констатує аналітик.

Читайте також на порталі "Коментарі" — чим закінчився візит Зеленського до США — чи вдалося виконати головне завдання.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини