Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Зима виявилася вкрай важкою для України у військовому плані. Росіяни зуміли захопити Авдіївку, низку населених пунктів поруч із нею. Відсутність стабільної та повнокровної підтримки з боку Заходу серйозно вдарила по позиціях ЗСУ. Партнери малюють нам похмурі прогнози через дефіцит боєприпасів. А росіяни, які отримали величезну кількість снарядів з Північної Кореї, маючи величезні людські ресурси, продовжують тиснути практично по всьому фронту. Своїми оцінками ситуації та прогнозами на весну у військовому, політичному та зовнішньополітичному плані з порталом "Коментарі" поділилися експерти.
Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел
Старший лейтенант, лицар ордена Богдана Хмельницького, колишній командир роти 47-ї бригади, експерт Аналітичної групи Левіафан Микола Мельник розмірковує так:
За словами експерта, слід також очікувати потужної атаки ворога на Вугледар. Це, наголошує він, один із ключових оборонних пунктів ЗСУ у Донецькій області. Якщо росіяни візьмуть і його, і Покровськ, про Західний Донбас у військовому плані нам доведеться забути, попереджає ветеран.
Політичний експерт, волонтер Богдан Мірошников упевнений, що березень буде важким.
У військовому плані, зазначає він, найбільш гарячими точками залишаються:
– напрямок на захід від Авдіївки, район Мар'їнки, Новомихайловики – і далі, у бік траси Мар'їнка-Вугледар;
– Бахмутський напрямок, саме спроби росіян захопити Часів Яр;
– активізації росіян під Торецьком та Майорськом поки що виглядають як проби пера, але далі можуть стати інтенсивнішими;
– Куп'янський та Лиманський напрямок також продовжить штормити;
– продовжиться і боротьба у районі плацдарму (Кринки), який ми створили на лівому березі Дніпра.
За його словами, тема повного припинення товарообігу, взаэмного закриття кордонів вдарить і по Україні, і Польщі. Дивно, якщо цього не розуміє нинішня польська влада, зазначає експерт.
Читайте також на порталі "Коментарі" – що сталося з Україною після перемог у 2022 році: куди поверне війна.
Новини