Які подальші сценарії війни в Україні: що може вплинути на ситуацію
Переговори між Києвом та Москвою та вибори в Україні неминучі
Йде 620-й день широкомасштабного російського вторгнення в Україну. Окупанти готуються до нового масованого штурму Авдіївки, у ході місяця атак на яку зазнали величезних втрат. Глава Міноборони України Рустем Умеров просить у західних партнерів більше боєприпасів. Сторони обмінюються точковими ракетно-дроновими ударами, готуючись до масованих з настанням холодів. Що зараз можна сказати про ситуацію в російсько-українській війні і навколо неї? Які прогнози на найближче майбутнє? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Фронт фактично застиг
Аналітик, політтехнолог Олександр Кочетков поділився такою думкою:
Позитивний для України – якщо ми перерізаємо лінію оборони противника та сухопутний коридор до Криму, виходимо до Азовського моря та адмінкордонів півострова, пояснює експерт.
Негативний – коли ми намагаємося наступати, а ворог нас стримує, починає контрнаступ і відкидає нас далі, ніж ми перебували до початку наступу. У нашому випадку це загрожує втратою Авдіївки, Мар'їнки, Куп'янська.
Проміжний – ми наступаємо, просуваємося вперед, але не так далеко, як у позитивному сценарії. У свою чергу, російська окупаційна армія контратакує, але теж просувається не так далеко, як за негативного сценарію. Через війну лінія фронту стабілізується.
При цьому, продовжує експерт, треба розуміти, що і негативний сценарій, і проміжний, яким ми зараз йдемо, практично гарантують два важливі моменти.
Перший – неминучість переговорів, до яких Україну підштовхуватимуть партнери.
За словами аналітика, другий момент, який випливає із нинішнього сценарію, – це практично неминучість виборів в Україні, швидше за все, вже у 2024 році. І президентських, і парламентських, і можливо місцевих.
Він наголошує, що Володимир Зеленський зробив типовий для політики кульбіт. Порошенко, альтернативою якому був Зеленський, наприкінці свого терміну був яскраво вираженим ура-патріотом, непримиренним щодо Путіна, нагадує аналітик. І тут з'явився Зеленський, який говорив про переговори, про мир, про "треба домовлятися".
Переговори між Києвом та Москвою та вибори в Україні неминучі, упевнений він. Багатьох наших партнерів (включно з США) самих захльостує виборча кампанія. А на виборах треба продавати історію успіху. Особливо у Штатах. Це може бути успішний український наступ із розгромом агресора, чому допомогли американці. А, якщо цього не станеться, усередині США так само вдало продається історія успіху у вигляді припинення кровопролиття, наголошує Олександр Кочетков. Мовляв, ми, американці, доклали зусиль, домоглися миру і так далі.
Ситуація на фронті непроста
Експерт у питаннях національної безпеки та оборони, учасник програми Україна-НАТО Катерина Коваль розмірковує так:
Величезна робота паралельно із цим проводиться на міжнародному фронті, зазначає експерт. Вона наголошує, що Офіс президента, МЗС докладають максимальних зусиль для просування формули миру президента Зеленського щодо майбутнього саміту миру.
Читайте також на порталі "Коментарі" - які сподівання від зустрічі Байдена та Сі: чи можуть переговори вплинути на війну в Україні.