Головна Новини Суспільство Війна з Росією Що відбувається на фронті: чи є ймовірність, що ЗСУ доведеться залишити Авдіївку
commentss НОВИНИ Всі новини

Що відбувається на фронті: чи є ймовірність, що ЗСУ доведеться залишити Авдіївку

З 2022-го Авдіївка знаходиться у напівкліщах, які противник зараз намагається стиснути

29 жовтня 2023, 11:37 comments6176
Поділіться публікацією:

На кінець жовтня ситуація на фронтах російсько-української війни залишається складною. У той час, як ЗСУ просуваються вперед на лівому березі Херсонської області, росіяни, не зважаючи на втрати, штурмують наші позиції в районі Куп'янська та Авдіївки. За даними британської розвідки, саме на цьому напрямку агресор зазнав найбільших втрат за 2023 рік. Проте спроби оточити місто, яке є потужним укріпрайоном, продовжуються. Експерти проаналізували для видання "Коментарі" наразі військову ситуацію.

Що відбувається на фронті: чи є ймовірність, що ЗСУ доведеться залишити Авдіївку

Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел

З втратами Кремль рахуватися не буде

Медіаексперт, член Ради з питань свободи слова за президента Володимира Зеленського, екс-заступник міністра інформполітики (з 2015 по 2016 рр.), радник міністра оборони України (2014-2015) Тетяна Попова розмірковує так:

"Росіяни намагалися потужно наступати на Куп'янському напрямку. Не вийшло. Там зараз швидше ЗСУ мають певний поступ. В результаті противник зосередив зусилля на Авдіївці. Це розумно, якщо дивитися на карту. Але з погляду того, що в Авдіївці сконцентровано потужні сили ЗСУ, що там є серйозні захисні споруди (зокрема підземні), бачимо не найрозумніше застосування живої сили росіянами".

Експерт нагадує, що за Авдіївку, яка розташована поряд із Донецьком, йдуть запеклі бої з 2014 року. Тож майже десять років це гаряча точка. З 2022-го вона знаходиться у напівкліщах, які противник зараз намагається стиснути.

"Важко сказати, як події там розвиватимуться далі. Просування та зайняття окупантами якоїсь важливої висоти чи дороги може змусити Сили оборони України залишити місто. При цьому сама Авдіївка стратегічного значення не має. І її втрата не означатиме втрату Донбасу", – пояснює Тетяна Попова.

Але для Путіна, наголошує вона, важливо продати росіянам хоч якусь перемогу цього року. У травні, нагадує експерт, був із величезними складнощами та втратами, зусиллями здебільшого вагнерівців, узятий Бахмут. Але цю піррову перемогу зараз вважають за краще замовчувати і через пригожинський бунт, що стався потім, і через подальше знищення ватажків ПВК "Вагнер". Та й ситуація в Бахмуті зараз для росіян складається не найкращим чином. Тому що вони фактично опинилися там у півкільці, як наші воїни зараз у Авдіївці.

"Тому зроблено ставку на Авдіївку. Спроба росіянами зробити з неї такий собі Бахмут 2.0. Поки що виходить більше Вугледар 2.0, де минулої зими відбулося масове знищення російської військової техніки та живої сили. Приблизно така сама ситуація третій тиждень спостерігається в Авдіївці", – констатує Тетяна Попова .

Зважаючи на важливість хоч якоїсь перемоги для Путіна, з втратами Кремль рахуватися не буде, впевнена вона. Немає сумнівів, що за велінням "царя" кидатимуть нові та нові хвилі атак (у тому числі самогубних) на Авдіївку.

"Вірю, що ситуацією зможе грамотно скористатися наш Генштаб. І що "перемелимо" ми на цій ділянці фронту росіян не менше, ніж було в Бахмуті, де, за словами Пригожина, загинуло близько 20 тисяч лише вагнерівців (насправді – набагато більше). Думаю, незабаром ми почуємо хороші новини з фронту – вже про просування української армії, причому у стратегічно правильному місці та стратегічно грамотним чином", – підсумовує Тетяна Попова.

Командування тверезо оцінює ситуацію під Авдіївкою

Колишній працівник СБУ (у 2004-2015 рр.) та консультант Комітету Верховної Ради з питань національної оборони безпеки, військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак думає, що до нового року топ-темами у фронтових зведеннях будуть Авдіївка, Куп'янськ-Лиман та лівий берег Херсонщини.

"У росіян у районі Авдіївки є певні перспективи. Вони намагаються оточити цей наш укріпрайон, прикладають для цього масу зусиль, кладуть масу живої сили та техніки. Але поки що особливих успіхів у окупаційних військ там немає", – констатує експерт.

Він наголошує, що наше командування тверезо оцінює ситуацію. І, якщо та буде критичною, Авдіївку доведеться залишити. Як це було з Бахмутом.

"Але це буде чергова піррова перемога загарбників, враховуючи, якою ціною вона дістанеться (якщо взагалі так трапиться)", – наголошує Іван Ступак.

Тим часом, продовжує він, у самих росіян з'явилася нова болісна точка. А саме – лівий берег Херсонської області, де за неофіційними даними наші закріпилися вже близько тижня.

"І це може стати дуже неприємною новиною для російського командування, – вважає Іван Ступак. – Доведеться терміново перекидати сили та засоби у той район. Оголюючи інші ділянки фронту чи використовуючи критичні резерви".

Читайте також на порталі "Коментарі" — від чого залежатимуть події на фронті: яке завдання намагаються виконати Україна та РФ.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини