До якого повороту війни треба готуватися – на що робитимуть акцент Україна та РФ

Є велика ймовірність, що росіяни розширюватимуть номенклатуру цілей

Росіяни продовжують активні ракетно-дронові удари по Україні. Особливо останнім часом дістається Одеській області. У свою чергу, Сили оборони все частіше атакують Крим, періодично дістають і власне російську територію, а також продовжують атакувати в Запорізькій області, в районі Бахмута - і оборонятися на низці напрямків. Президент України Володимир Зеленський запевняє, що його візит до США призведе до появи у нас різних видів озброєння, про деякі з яких противник дізнається вже на полі бою. Що можна зараз сказати про ситуацію в російсько-українській війні (як на власне військових, так і на дипломатичних фронтах)? Чого очікувати в найближчому майбутньому? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

З великою ймовірністю обстріли інфраструктури посиляться

Колишній працівник СБУ (у 2004-2015 рр.) та консультант Комітету Верховної Ради з питань національної оборони безпеки, військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак міркує так:

"Другу осінь повномасштабної війни Україна переживатиме обстріл інфраструктури. У тому числі енергетичної. І перший такий уже відбувся минулого тижня. Швидше за все, росіяни розширюватимуть номенклатуру цілей. Не тільки об'єкти, пов'язані з виробленням та передачею електрики та тепла, а й – газ, вода, сховища з паливом. Думаю, продовжуватимуться удари по всьому, що пов'язано зі зберіганням продуктів, зерна. Причому не лише портова інфраструктура півдня материкової частини України (як зараз, коли майже постійно під ударами Одеська область), а й центр, захід України".

За словами експерта, не можна виключати й посилення ударів по великих містах, особливо прифронтових, прикордонних. Дніпро, Запоріжжя, Харків, Суми По областях загалом.

"Тупо знищення інфраструктури з паралельним сіянням паніки через соцмережі. Причому під виглядом українських профілів із українськими прапорами. Не виключено, що й українською. Розгойдувати ситуацію в стилі "Київ жирує, він захищений краще, а ми всі тут страждаємо", "Зеленський має піти", "воюють лише бідні, всі багаті відкупилися", "військкоми жирують, столиця жирує", "давайте вже скоріше домовляйтесь". І так далі", – прогнозує Іван Ступак.

Ми, у свою чергу, продовжує він, продовжуватимемо наступальні операції на півдні, наступальні та оборонні на сході. І передаватимемо нові "привіти" Криму.

"Прильоти, що почастішали, туди – виклик чорноморському флоту агресора, – акцентує експерт. – Упевнений, у найближчому майбутньому військових кораблів у росіян стане ще менше".

Йде серйозна робота на перспективу

Експерт у питаннях національної безпеки та оборони, учасник програми Україна-НАТО Катерина Коваль наголошує на прогресі України як на дипломатичному (міжнародному), так і на військовому фронтах.

"Ми поступово звільняємо наші території, причому в офіційній площині зі зрозумілих причин ця інформація з'являється пізніше, ніж деокупація відбулася де-факто. На міжнародній арені ми невдовзі розпочнемо (вже почали) пожинати позитивні плоди поїздки президента та його команди до США. Є офіційні заяви, що перші американські танки Abrams дісталися України. Пройшли потужні переговори із представниками американського політикуму, військової сфери, бізнесу", – наголошує експерт.

Вона нагадує, що восени в Україні пройде Форум оборонних індустрій, давши можливості укласти нові контракти, зміцнити нашу обороноздатність.

"Це – робота на перспективу. Стратегічна. І вона допоможе нам не просто перемогти російського агресора, а й зміцнитись так, щоб подібні агресії стали неможливими у майбутньому", – констатує Катерина Коваль.

Читайте також на порталі "Коментарі" - чи успішно Зеленський з'їздив до США – думка українців.