Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Глава Міноборони РФ Сергій Шойгу заявив про плани продовження війни проти України (т.зв. "СВО") до 2025 року. У свою чергу президент України Володимир Зеленський анонсував "гучні" новини про ситуацію на фронті, знищення штабів та логістики російських окупантів. А радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що "сьогоднішня Росія – це роздутий міф". Він закликав Захід не "пестити вразливе его Путіна і продовжувати війну", а поставити задиру на місце – потужним постачанням зброї Україні. Експерти проаналізували для видання "Коментарі" нинішній стан російсько-української війни та окреслили перспективи доступного для огляду майбутнього.
Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел
Директор Міжнародного інституту політичної філософії, політичний аналітик Віктор Савінов міркує так:
Цілі своєї війни Росія досі до ладу не може сформулювати, кидаючись із крайнощів у крайнощі. То вона хоче "демілітаризації" та "денацифікації" всієї України, то "врятувати Донбас", то "дати відсіч НАТО".
У випадку з Україною все набагато ясніше. Логіка нашої перемоги "зашита" у формулу миру, вже неодноразово презентовану президентом Зеленським. Перемогою для України, нагадує Віктор Савінов, збереження територіальної цілісності в межах 1991 року – і гарантії (як з боку РФ, так і світової спільноти) збереження цих кордонів, а також того, що агресія не повториться. Крім того, Росія має бути визнана винною у розв'язанні військового конфлікту, а Україна – отримати репарації та контрибуції у розмірі збитків, завданих агресором.
Відповідно, продовжує він, Україна не може зараз вийти із конфлікту з РФ. Адже тимчасове перемир'я не вирішує ключову проблему. Якщо ми підемо на територіальні поступки, якщо припиняться бойові дії, то це нічого не гарантує нам у майбутньому. Конфлікт просто буде на якийсь час у фазі згасання. А потім спалахне знову.
Для того, щоб конфлікт було припинено, одна зі сторін має здобути остаточну перемогу, упевнений Віктор Савінов.
Нині ж у нас, зазначає він, точаться бойові дії різного ступеня інтенсивності на різних ділянках фронту. Це процес, який може змінюватись як у просторі, так і в часі. І навіть, якщо досягаються якісь окремі успіхи, це не означає, що вони приведуть ту чи іншу сторону до перемоги. Не вирішує стратегічних завдань. А саме виконання стратегічного завдання є ключем до перемоги, констатує експерт.
Політолог Дмитро Воронков зазначає, що ситуація на фронті може змінюватися динамічно, прогнозувати щось складно.
Він звертає увагу, що посилення ударів по Криму – це ще й про злагоджену роботу розвідок та спецслужб, комунікацію з партизанським рухом, з агентурною мережею.
У військовому сенсі Україна, безперечно, прогресує, вважає Дмитро Воронков. Ми виносимо штаби, логістику, склади супротивника.
Відмічає Дмитро Воронков також наші успіхи на дипломатичному фронті. За його словами, навіть утримання підтримки партнерів на тому ж рівні (з огляду на те, що широкомасштабна війна триває вже понад півтора року) — це вже перемога України.
Читайте також на порталі "Коментарі" – чому нам все ще не вистачає озброєнь для перелому у війні – як змінити ситуацію.
Новини