Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Україна нарощує потужності свого ВПК, зокрема, спільно з партнерами. У рамках українсько-американської конференції оборонних індустрій у Вашингтоні сторони підписали Меморандум щодо обміну технічними даними, спільного ремонтно-технічного забезпечення, виробництва систем протиповітряної оборони, критичних боєприпасів. Також Білий дім зробив заяву щодо зміцнення співпраці між оборонно-промисловими базами США та України. Які прориви та провали у нас є з військово-технічним обладнанням? Як діяти далі? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Зброя України. Фото з відкритих джерел
Аналітик, фахівець із ракетного озброєння Олександр Кочетков поділився такою думкою:
Тоді в порядку зменшення цього провалу вибудовується, на думку експерта, наступна послідовність.
1. У нас відносно непогано з морськими дронами.
2. Потім йдуть, знову ж таки, морські крилаті ракети "Нептун", які зараз активно модернізують для використання по наземних цілях.
3. По безпілотниках – фронтових та дальніх – є гарні розробки, але не вистачає стандартизації та масовості, і тут ми вже поступаємося ворогові.
4. Непоганою розробкою стала гаубиця "Богдана", проте серії у 6 установок на місяць, як зараз, не вистачить навіть для поповнення втрат гармат на фронті.
Політичний експерт, волонтер Богдан Мірошников наголошує, що Україна критично потребує підтримки з боку партнерів. І боєприпаси, випуск яких ми, на жаль, не налагодили за майже десять років війни, тут займають чільне місце.
Богдан Мірошников зазначає, що наступного року ми маємо гарні перспективи. Але треба компенсувати втрати – і людські, й у техніці. І нарощувати власне виробництво озброєнь, боєприпасів.
Коментуючи військово-технічне забезпечення, він визнав провали у термінах постачання з боку партнерів (затримки на місяці), а також із виробництвом власного стратегічного озброєння.
Читайте також на порталі "Коментарі" — яку гру ведуть партнери: чи можуть Україну підштовхувати до переговорів із РФ.
Новини