З чим зіштовхнулася Україна на тижні, що минає: головні підсумки та очікування
Перед Україною постала серйозна проблема – і захисту півдня, де ППО раніше було не таким масованим, і експорту зерна, адже сухопутні маршрути дають набагато менші можливості, ніж морські
Черговий липневий тиждень видався вкрай складним для України. Контрнаступ ЗСУ пробуксовує через недостатню допомогу з боку партнерів. Росія ж, відчувши цю слабину, підвищує ставки, вийшовши із зернової угоди та розпочавши активний ракетний терор півдня України. Експерти спеціально для видання "Коментарі" проаналізували найважливіші для нашої країни події минулого тижня (з 17 по 23 липня).
Почастішали вибухи у Криму, але також стали наростати обстріли припортової інфраструктури півдня України
Медіаексперт, член Ради з питань свободи слова за президента Володимира Зеленського, екс-заступник міністра інформполітики (з 2015 по 2016 рр.), радник міністра оборони України (2014-2015) Тетяна Попова розмірковує так:
На думку експерта, своєрідною відповіддю на ці російські дії стало рішення Білого дому про новий пакет військової допомоги Україні на 1,3 млрд. доларів. І зосереджений він, наголошує Тетяна Попова, саме на захисті портів та гаваней (засоби ППО, боєприпаси, безпілотники). З військової точки зору, впевнена вона, це один з найважливіших моментів тижня, що минає, так само як проведення чергової зустрічі із забезпечення обороноздатності України у форматі "Рамштайн".
З економічного погляду відсутність морського зернового коридору сильно вдарить по аграріях, впевнена експерт. Той і так працював із перебоями – росіяни навмисне затягували перевірки кораблів. Тепер все стане ще гірше. Причому те, що відбувається, впливає не лише на Україну, а й на продуктову безпеку всього світу, акцентує Тетяна Попова.
Важливою подією вона вважає і розгром у Росії "Клубу розсерджених патріотів" на чолі з військовим злочинцем Стрєлковим-Гіркіним.
Україна має знайти можливості для розширення можливостей експорту продовольства
Доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України, народний депутат V-VI скликань Олексій Плотніков поділився такою думкою:
Експерт наголошує, що перед Україною постала серйозна проблема – і захисту півдня, де ППО раніше було не таким масованим. І експорту зерна, адже сухопутні маршрути (залізниця, автоперевезення) дають набагато менші можливості, ніж морські. І обходяться дорожче. Те саме стосується річкових перевезень – через Дунай, Молдови, до румунських портів.
Читайте також на порталі "Коментарі" - терор з боку РФ не припиняється: як вчинити Україні - чи є варіанти відновити експорт зерна.