Підсумки тижня: з якими викликами зіткнулася Україна і чи вдалося їх подолати
Росіяни намагалися просувати наратив, що світ втомився від українців і настав час здаватися
Цього тижня Україна вступила у 21-й місяць широкомасштабної війни з Росією. Контрнаступ ЗСУ, на який покладалися великі надії, виявився не таким успішним, як нам би хотілося. У тому числі через недостатню допомогу з боку закордонних партнерів. Росіяни ж, навпаки, почали останнім часом активні наступальні дії, домігшись, хоч і великою ціною, певних успіхів у районі Авдіївки. Україну дедалі частіше атакують ворожі дрони, а в інформаційному полі все гучніше обговорюється ймовірність переговорів між Києвом та Москвою. Експерти розповіли виданню "Коментарі" про найбільш примітні, на їхню думку, події тижня (з 20 по 26 листопада).
В інформпросторі активно просувався наратив про "примус до перемир'я"
Політолог, кандидат політичних наук Денис Гороховський зазначає, що на фоні чуток про зменшення підтримки України з боку США та Європи, на тижні, що минає, буквально щодня хтось із вагомих політиків прибував в українську столицю з візитом, одна з цілей якого зводилася до того, щоб публічно заявити, що це – неправда і підтримка України продовжуватиметься.
Загалом, продовжує він, останній тиждень в інформпросторі активно просувався наратив про "примус до перемир'я" та "втому Заходу від війни та України". Найчастіше, вважає Денис Гороховський, це було прямою російською пропагандою, яка ґрунтувалася або на відвертій брехні або перекручуванні цитат і фактів, або ж рідше на заявах західних політиків, які відкрито симпатизують Путіну та його режиму.
Ми явно маємо проблеми, які нас супроводжуватимуть усю зиму
Голова Союзу споживачів комунальних послуг, голова комітету ЖКГ, благоустрою, екології та охорони навколишнього середовища Громадської Ради при КМДА Олег Попенко наголосив, що цього тижня відбулася низка важливих подій, пов'язаних з українською енергетикою.
На початку тижня через похолодання у країні утворився дефіцит електроенергії. Довелося імпортувати її з Польщі, а також із Словаччини, Румунії, Молдови.
Після того, як з'ясувалося, що ми змушені імпортувати електроенергію з сусідніх країн, у капітальний ремонт, за словами Олега Попенка, виходить ще шість блоків теплових електростанцій (п'ять – ДПЕК, один – Центренерго).
Читайте також на порталі "Коментарі" – чого не вистачає Україні для більш ефективної боротьби з агресором: що може статися на фронтах.