Головна Новини Суспільство події Головні події тижня: які проблеми накопичуються в Україні
commentss НОВИНИ Всі новини

Головні події тижня: які проблеми накопичуються в Україні

У США відбувається зміна у стратегії, у підходах до допомоги нашій країні

10 грудня 2023, 12:35 comments1316
Поділіться публікацією:

Україна пережила перший повноцінний тиждень грудня, продовжуючи відбивати ворожі атаки на Авдіївкуа також практично вздовж усієї лінії фронту. За спиною вже понад 650 днів повномасштабної війнивід якої, безумовно, втомилися і Україна, і її партнериАле ми продовжуємо триматися, у тому числі, відбиваючи масовані ракетні удари, що відновилися, по нашій країніЗ боку союзників України продовжували звучати слова підтримки, підкріплені новими пакетами допомогиЗ боку РФ йдуть явні сигнали про готовність воювати як завгодно довго. Експерти поділилися з виданням "Коментарі" думками про найбільш значущі, на їхній погляд, події минулого тижня (з 4 по 10 грудня).

Головні події тижня: які проблеми накопичуються в Україні

Підтримка України. Фото: з відкритих джерел

Українська зовнішня політика має будуватися на прагматизмі

Політичний експерт Сергій Таран найважливішою подією тижня, що минає, вважає продовження дискусії щодо надання Україні допомоги з боку США.

"Слід розуміти, що йдеться не просто про разовий пакет підтримки, а про стратегію надання Штатами допомоги нашій країні. І, якщо раніше ця стратегія базувалася на тому, що Україну слід однозначно підтримувати, оскільки вона захищає демократію у світі, то зараз щоразу, коли порушується питання про продовження підтримки, на перший план виходять внутрішньополітичні проблеми СШАІ дискусії дуже загострюються у зв'язку з виборчою кампанією, що там розгортається", – пояснює експерт.

Як наслідок – основна риторика тепер не про те, що Україні слід допомагати, бо це ідеологічно правильно, важливо. А в руслі – Україні треба допомагати, бо це вигідно США, наголошує Сергій Таран. Тому що Україна боронить Західний світ. І, якщо вона не воюватиме, то доведеться воювати всім країнам НАТО, включаючи США.

"Така зміна у стратегії, у підходах до допомоги нашій країні – неймовірно важлива. І вона визначатиме власне стратегію підтримки України Заходом у майбутньому, – упевнений експерт. – На це слід зважати. Українська зовнішня політика має будуватися на прагматизмі. На раціоналізмі. А не на розрахунку, що Захід нам допомагатиме автоматично. Це найважливіша подія тижня, що минає, яка, як мінімум, вплине на весь наступний рік".

Ми продовжуємо рухатися в руслі бюрократичного курсу, позначеного МВФ

Головний економіст, керівник з економічних реформ Офісу простих рішень та результатів Ярослав Романчук поділився таким коментарем:

"Уряд продовжує не справлятися з балансуванням доходної та видаткової частини бюджету. За 11 місяців поточного року дефіцит становить 40 млрд. доларів. І це за величезних вливань, які робляться до нашої скарбниці міжнародними фінансовими інституціями, а також окремими країнами. Хронічна нездатність Кабміну зменшити дефіцит є проявом інерційних лінощів. Що створює небезпеку для макроекономіки України".

На жаль, продовжує експерт, Кабмін намагається вирішувати проблеми виключно через посилення регуляторки, просування через Раду законів сумнівної якості. Як той самий закон про криміналізацію контрабанди, який був жорстко (і по справі) розкритикований бізнесом, і ухвалений Радою у підсумку з урахуванням низки зауважень.

"Однак спочатку через парламент чомусь завжди намагаються пропхати законопроекти, які не вирішують проблеми, а посилюють їх", – наголосив Ярослав Романчук.

Яскравою подією минулого тижня він також вважає публікацію соцдослідження, яке представила Transparency International Ukraineде до топ-5 проблем України на другому місці, поступаючись лише війні (96%) увійшла корупція (88%).

"Коли у війну 88% опитаних вказують на корупцію як одну з основних проблем країни (опитування було за листопад, тоді як у березні такої думки дотримувалося 77% респондентів), це показник того, що вся діяльність влади в цьому напрямку є неефективною", – констатує експерт.

Дані ще одного дослідження, на його думку, є набатом для нашої системи освіти.

Мова про міжнародне дослідження якості освіти (PISA), згідно з яким лише 58% українських учнів вллодіють базовим рівнем математичної грамотності, 59% – читання тощо.

"Коли 40% українських дітей не мають базових знань – це освітня катастрофа", – наголошує Ярослав Романчук.

За його словами, на жаль, більше місяця не вдається вирішити питання щодо розблокування українсько-польського кордонуякий з 6 листопада заблокували польські перевізники.

"Більш того – блокада розширюється. Зі свого боку, це почали робити словаки. А тепер у справу хочуть вступити ще й угорціКриза йде так довго. Але у наших нардепів та урядовців, у президента доходять руки до чого завгодно (включаючи відновлення податкових перевірок), тільки не до вирішення прикордонної кризи. На жаль, ми продовжуємо рухатися в руслі бюрократичного курсу, позначеного МВФ", – констатує експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" — НАЗК незабаром відкриє реєстр декларацій: плюси та мінуси такого рішення.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини