Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Останнім часом на тлі проблем із зерновим експортом в України виникли серйозні тертя з низкою сусідніх країн-членів ЄС. Серед таких виявилася і Польща, відносини з якою були підірвані, зокрема, надмірно різкими висловлюваннями президента Зеленського з трибуни Генасамблеї ООН. З боку офіційних представників Польщі була низка досить жорстких заяв після цього. І вони продовжують сипатися вже майже тиждень. Україна намагається згладити гострі кути. І сам Зеленський закликає прибрати емоції, акцентуючи, що робота із сусідами може і має стати конструктивною. Про що свідчить зростання напруги у відносинах України з європейськими сусідами? Що робити для врегулювання проблемних моментів? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Експорт зерна. Фото: із відкритих джерел
Народний депутат VIII скликання, президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко розповів "Коментарям", що два дні тому повернувся з польського міста Познань, де проходив великий міжнародний форум, присвячений спільному українсько-польському майбутньому.
Захід, продовжує він, тривав два дні. Там обговорювалися різні проекти, які фінансуватимуться польською стороною з метою підтримки України у відновленні економіки, у перемозі над нашим спільним ворогом – Росією.
Щодо інших країн, які дотримуються такої самої позиції (Угорщина, Словаччина, частково – Румунія та Болгарія), вони не можуть конкурувати з нами в секторі аграрного виробництва, наголошує експерт. І в майбутньому це питання виявиться непростим у ракурсі нашої євроінтеграції. Україні доведеться шукати консенсусу.
Економічний експерт Данило Монін розмірковує так:
Відповідно, пояснює експерт, конфлікт із сусідніми країнами щодо сухопутного українського експорту лише наростатиме.
Народний депутат Верховної Ради України (IX скликання) Сергій Магера зазначає, що до країн, які поставили на паузу експорт зерна з Україною, можна ставитись по-різному. І оцінки є різні – від неприйняття та обурення, до спокійного та зваженого. Але в усіх країнах, наголошує він, захист національного виробника – норма.
На його думку, офіційному Києву потрібно тверезо зважити економічну вигоду від подібного експорту – і вигоду значно більшу від добрих відносин із цими країнами.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чому нам все ще не вистачає озброєння для перелому у війні – як змінити ситуацію.
Новини