Головна Новини Суспільство Війна з Росією Удари по РФ: чи дотисне Україна союзників
commentss НОВИНИ Всі новини

Удари по РФ: чи дотисне Україна союзників

Поки що маємо побоювання щодо ударів по РФ з боку глав держав, які мають ключовий вплив на інших наших партнерів

29 травня 2024, 13:02
Поділіться публікацією:

Триває дипломатична битва за можливість Україні використовувати західне озброєння з військових цілей на території РФ, а також за появу на нашій території (у тому чи іншому вигляді) військ НАТО. З відповідними закликами до партнерів вкотре звернувся президент Володимир Зеленський. Тиснуть на Адміністрацію Байдена і відомі американські військові, а також статті у низці медіа. Дозволити Україні знищувати агресора на його території закликає президент Франції Еммануель Макрон, генсек НАТО Єнс Столтенберг. У свою чергу російський диктатор Володимир Путін, бачачи розбіжності з цього приводу серед членів Альянсу, лякає Захід глобальною війною. Як ситуація може розвиватися в найближчому майбутньому? Чи партнери перестануть обмежувати Україну, чим фактично підігрують РФ? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Удари по РФ: чи дотисне Україна союзників

Удари по Росії. Фото з відкритих джерел

Здоровий глузд на нашому боці

Голова Всеукраїнського громадського руху "Сила права", народний депутат Верховної Ради трьох скликань (з п'ятого по сьоме) колишній заступник голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим Андрій Сенченко розмірковує так:

"Думаю, що Україна дотисне питання зі зняття заборони на удари зброєю партнерів по російській території. Особливо на фоні того, як запекло обстрілює путінська Росія, буквально стираючи з лиця землі, міста Донбасу, а також Одесу, Харків. Це виглядає як помста за те, що ці російськомовні регіони та міста чинять такий опір російській агресії. Путін вкотре продемонстрував, що не розумів ні Україну, ні українців. Він розраховував, схоже, що ті ж Харків та Одеса зустрічатимуть росіян ледь не з квітами".

На думку експерта, харків'яни, одесити, всі українці не забудуть Путіну та путінській РФ ці варварські обстріли, загалом війну.

"Але не забудуть вони, схоже, і те, з яким жахливим для нас зволіканням діють деякі партнери. Чому ті ж Байден, Шольц не розуміють, що їхня слимакова позиція щодо надання Україні права використовувати надану зброю для захисту своїх міст, щодо можливості партнерів збивати російські ракети над нашою територією, залишиться плямою? Назавжди. Щодо них як до історичних особистостей, керівників країн-лідерів НАТО, у мільйонів людей як в Україні, так і за її межами формується певне ставлення. Їм теж цього злочинного зволікання не вибачать", – упевнений Андрій Сенчено.

Щоправда, здоровий глузд на нашому боці, акцентує він. Невипадково дедалі більше країн відкрито, голосно, чітко підтримують позицію з права України бити агресора по його території всіма способами. Зрештою, ми зламаємо тут і опір керівництва США та ФРН, вважає експерт.

Дискусія продовжується

Політолог, професор кафедри міжнародних відносин НАУ Максим Ялі припускає, що максимум, чого Україна може досягти у цьому питанні в найближчій перспективі – це згода окремих країн. Що буде успіхом.

"Наприклад, Франції, Чехії, інших наших партнерів, які виступають за надання нам можливості завдавати ударів по російській території західною зброєю. Відповідні заяви дехто вже робить. Та сама Польща. Якщо ж питання буде винесене на колегіальне рішення на рівні НАТО, то шанси на ухвалення позитивного рішення є мінімальними", – прогнозує політолог.

І це, пояснює він, зумовлено не лише тим, що в Альянсі є такі так звані троянські коні, як, наприклад, Угорщина в особі прем'єр-міністра Орбана. На жаль, маємо відповідні побоювання і з боку глав держав, які мають ключовий вплив на інших членів.

"Це США в особі Адміністрації Байдена, з боку якої знову прозучали заяви, що там не підтримують таких ударів. І Німеччина в особі канцлера Шольца, який досі відмовляється надавати нам навіть далекобійні ракети TAURUS для ударів по Криму", – уточнює Максим Ялі.

На жаль, продовжує він, але зараз кількість прихильників надання Україні цілком логічного права знищувати західною зброєю військові об'єкти на території РФ, мінімально. Але дискусія триває.

"І, як ми пам'ятаємо, починаючи з 2022 року, подібні дискусії врешті-решт призвели до надання нам артилерії, РСЗВ, танків, систем ППО, ракет (Великобританія, Франція, США) на підході – авіація. Інша справа, що це відбувається (через різні побоювання наших партнерів, бюрократичні процедури) з величезними затримками, за які українці платять своїми життями, новими руйнуваннями", – констатує експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" — куди зайшла ситуація на військовому та дипломатичному фронтах: хто і до яких торгів готується.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини