Що відбувається навколо саміту миру: чого хоче досягти РФ, загострюючи ситуацію на фронті
Росія має намір зірвати саміт або максимально зменшити його значення
Україна продовжує активні дипломатичні бої за потужну присутність керівництва різних країн на Глобальному саміті миру, що пройде у Швейцарії 15-16 червня, а також за дозвіл Заходу бити його зброєю по території країни-агресора – РФ. З першою темою є хороші новини – про свою згоду на саміті заявило керівництво Індії. З другим, на жаль, поки що проблеми. Найбільший український партнер – США, вустами представників Пентагону вкотре підтвердив "табу" на удари його озброєнням по російській території. Експерти проаналізували для порталу "Коментарі" дипломатичні битви на цих напрямках та їхні перспективи.
РФ і далі маніпулюватиме навколо теми переговорів
Політолог, викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, експерт з міжнародної політики Петро Олещук наголошує, що наразі ключова тема на дипломатичному фронті – підготовка саміту миру у Швейцарії.
Зрозуміло, продовжує він, що Росія продовжує працювати над зривом саміту. Над тим, щоб той був менш представницьким. Паралельно з чим країна-агресор посилає меседжі, що готова хоч завтра до якихось переговорів, але Україна чомусь цього не хоче.
Петро Олещук наголошує, що саміт миру розіб'є ці "аргументи". Але РФ і далі маніпулюватиме навколо теми переговорів.
Поки що, за словами політолога, Кремль відпрацьовує такі напрямки.
Перший – активізація наступу на Сході України, щоб показати можливості Росії і далі діяти так само.
Другий – ІПСО про так звану нелегітимність президента України після 20 травня.
На думку росіян, це має послабити позицію української влади перед самітом миру.
Третій – прямий дипломатичний, політичний, економічний тиск на можливих учасників зустрічі у Швейцарії. Щоби вони не приїхали.
За його словами, у свою чергу Україна активізувала тему зняття обмеження на використання західної зброї по території Росії.
РФ шантажує Україну
На думку політолога, професора кафедри міжнародних відносин НАУ Максима Ялі, ситуація на фронті військовому та дипломатичному взаємопов'язана. І відправною точкою багато чого може стати запланований на червень саміт у Швейцарії за формулою миру президента Зеленського.
Він вважає, що так РФ сподівається схилити насамперед країни Глобального Півдня до прийняття більш компромісного рішення, з урахуванням т.зв. "реалій на землі".
Максим Ялі наголошує, що на даний момент у Харківській області ситуацію нашим військовим вдалося більш-менш стабілізувати. Але Росія не залишає намірів максимально близько підійти до Харкова, щоб мати можливість обстрілювати його з артилерії. Тим самим шантажуючи Україну, тероризуючи місто-мільйонник, намагаючись також оточити його, пояснює політолог.
Ну, а безпосередньо на саміті відбудеться обговорення можливих сценаріїв коригування українського плану, прогнозує він.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чому антиросійські санкції не спрацьовують: чи отримає Київ заморожені активи РФ.