Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Наступного тижня багатостраждальний законопроект про мобілізацію може бути винесений до сесійної зали Верховної Ради для розгляду у другому читанні та загалом. Спікер ВР Руслан Стефанчук нагадав, що раніше було прийнято (і нещодавно підписано президентом) закон про зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років; що парламент проголосував законопроект про створення електронного кабінету військовозобов'язаного, а також законопроект, яким встановлюються певні гарантії для українських військових. При цьому продовжуються танці навколо того, скільки саме людей треба призвати – 300 чи 500 тисяч. Портал "Коментарі" звернувся до експертів із проханням поділитися думками щодо перспектив мобілізаційного законопроекту та процесів мобілізації в цілому.
Мобілізація в Україні. Фото: з відкритих джерел
Експерт у питаннях національної безпеки та оборони, учасник програми Україна-НАТО Катерина Коваль пояснює:
Тож, зазначає експерт, поки що складно сказати, коли саме закладені в цьому документі норми (які поки до ладу не зрозумілі) почнуть втілюватися в життя.
Політолог, військовослужбовець Дмитро Воронков нагадує, що в рамках більш ефективної мобілізації вже ухвалено важливі рішення. Наприклад, про зниження призовного віку (з 27 до 25 років), про електронний кабінет для військовозобов'язаних.
На думку Дмитра Воронкова, зняття категорії "обмежено придатний" – теж добрий крок. Але, все ж таки, багато хто залишається за межами мобілізації.
Читайте також на порталі "Коментарі" – в Україні зменшили призовний вік: кого тепер викликатимуть до ТЦК.
Новини