Головна Новини Суспільство Війна з Росією Куди зайшла ситуація на військовому та дипломатичному фронтах: хто та до яких торгів готується
commentss НОВИНИ Всі новини

Куди зайшла ситуація на військовому та дипломатичному фронтах: хто та до яких торгів готується

Україна продовжує вести переговори з партнерами, намагаючись переконати дати добро на удари по території РФ

28 травня 2024, 12:30 comments1244
Поділіться публікацією:

Україна продовжує укладати нові двосторонні угоди у сфері безпеки, знищувати російських окупантів небаченими темпами, а також намагатися переконати партнерів дозволити бити їхньою зброєю по військових об'єктах на території РФ. У свою чергу, армія агресора має тактичні успіхи на сході та концентрує війська у трьох місцях біля кордону з Україною, готуючи нові хвилі наступу на Харківщині та Сумщині. Як охарактеризуєте те, що відбувається зараз на військових та дипломатичних фронтах? Про що говорять дії України, Росії та їхніх партнерів? Як ситуація може розвиватися в найближчому майбутньому? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Куди зайшла ситуація на військовому та дипломатичному фронтах: хто та до яких торгів готується

Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел

Ми маємо отримати можливість бити по російській території

Медіаексперт, член Ради з питань свободи слова за президента Володимира Зеленського, екс-заступник міністра інформполітики (з 2015 по 2016 рр.), радник міністра оборони України (2014-2015) Тетяна Попова пояснює:

"Якщо говорити про військовий фронт, то продовжується активне протистояння на Донбасі. Росіяни майже щодня заявляють, що захопили (іноді по двадцятому разу) якісь невеликі населені пункти. Але це радше пропагандистські байки. У Харківській області та її облцентрі – жахлива ситуація. Нещодавній російський удар по гіпермаркету "Епіцентр", по видавничому дому "Віват" — це відверті акти терору, звірства, військові злочини".

На думку експерта, це має підштовхнути наших партнерів до надання ЗСУ дозволу використовувати західну зброю по, що називається "споконвічно російських територіях". Хоча це сумнівний термін, наголошує Тетяна Попова, враховуючи, що колись Ростовська та Бєлгородська області були частинами України. Але в офіційно визнаних межах – це все ж таки територія РФ.

"Нагадаю, що С-300, "Іскандери", що б'ють по нам, літаки, які кидають КАБи – роблять це з російської території. Ми маємо отримати можливість знищувати їх там же", – впевнена експерт.

Коментуючи ситуацію на дипломатичних фронтах, вона зізналася, що покладає великі надії на саміт миру, який ґрунтується на формулі президента України.

"Частина запропонованих Зеленським пунктів обговорюватиметься. Мова про продуктову, ядерну безпеку. Вже зараз через порти Одеської області ми експортуємо більше агропродукції, ніж на початок повномасштабної війни. Тобто нам вдалося забезпечити безпеку цього маршруту. Сподіваюся, інші пункти нашої формули миру, які мають намір обговорити (ядерна безпека, обмін полоненими, повернення депортованих з України громадян, зокрема дітей), у результаті буде виконано. Як і пізніше – пункт про деокупацію всіх наших територій", – наголошує Тетяна Попова.

Вона звертає увагу, що в РФ почали активно "саджати" генералів.

"Причому, схоже, не завжди заслужено навіть із погляду російського законодавства, – вважає експерт. – Але, схоже, Путін, який у всьому копіює Сталіна, вирішив повернути й часи НКВС, коли комусь із цієї структури сподобалися чиясь квартира чи дружина – їхній колишній "власник" виявлявся раптом шпигуном. Таке враження, що зараз у Росії відбувається щось подібне. Напевно, з десяток досить високопоставлених людей із Міноборони та Генштабу опинилися останнім часом за ґратами. Ми можемо лише вітати цю битву між жабою та гадюкою. Як загалом якийсь управлінський хаос у РФ, чого, сподіваємося, стане лише більше".

Важливо досягти залізобетонних домовленостей із Заходом

Політичний експерт Сергій Таран вважає, що на військовому фронті в найближчому майбутньому навряд чи будуть стратегічні зміни. Але вони точно будуть на дипломатичному – після завершення виборів у США (заплановані на листопад), упевнений експерт.

"Саме можливий прихід нового президента до Білого дому створить "вікно можливостей" для геополітичних торгів щодо України. Той самий Трамп (шанси на успіх якого, згідно з соціологією, досить високі) вже пообіцяв, що у разі приходу до влади постарається швидко вирішити питання російсько-української війни. Він нібито має вже якийсь план, який він поки не оприлюднить", – зазначає Сергій Таран.

По суті, продовжує він, напередодні завершення виборчої кампанії у США багато геополітичних гравців намагаються підготувати своє бачення закінчення війни. Заявити свою роль у ракурсі миротворця. Звідси оголошення про різноманітні форуми, причому різними гравцями. Від Швейцарії – до Китаю, наголошує експерт.

На його думку, Україні, коли розпочнуться переговори за участю США, важливо досягти залізобетонних домовленостей із Заходом, що у разі заморозки війни ми матимемо можливість стати членом ЄС та НАТО.

Разом з тим, акцентує Сергій Таран, слід розуміти, що справжнього миру не буде, лише якесь перемир'я. Росія не залишить імперських амбіцій. Але зараз триває підготовка торгів, констатує експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" — майбутнє Європи та України пов'язане: що вирішується саме зараз.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини