Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Американські видання зачастили із похмурими для України прогнозами. The Wall Street Journal пише, що стратегія російського диктатора Володимира Путіна, спрямована на те, щоб знизити підтримку нашої країни з боку Заходу, може рішуче змінити хід війни на користь РФ. То Politico стверджує, що через нездатність Заходу швидко та якісно озброювати Україну, Путін як ніколи близький до мети – придушити український спротив. Це відбувається на фоні переговорів, що почастішали, з Китаєм – як європейців, так і американців. А також загострення між Ізраїлем та Іраном на Близькому Сході. Чи розуміє Захід ризики глобальної війни, якщо продовжувати й надалі грати в піддавки з авторитарними режимами, намагатися утихомирити агресорів, боятися переступити ефемерні "червоні лінії"? Чи станеться перелом у свідомості демократичного світу, який, схоже, забув, що добро має бути з кулаками? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел
Кандидат наук із держуправління Юрій Гаврилечко пояснює, що після розпаду Радянського Союзу представники Заходу оцінювали ризики війни як вкрай низькі. Відповідно, і не вели підготовки до неї. А напрацювання, які були під час існування СРСР і Варшавського блоку, були за більш ніж 30 років серйозно забуті.
Враховуючи сказане вище, продовжує він, немає нічого дивного в бажанні і Європи, і США — якнайшвидше заморозити російсько-український конфлікт. І саме це бажання проглядається і в недостатній активній допомозі Україні, і у збільшенні різноманітних миротворчих заяв.
За його словами, зараз ми бачимо підготовчу роботу до форуму миру у Швейцарії.
І, швидше за все, за його підсумками і Україні, і Росії запропонують певний, узгоджений (хоч про це, можливо, не скажуть) план щодо "заморозки" прогнозує експерт. Не ескалації (чим загрожує збільшення поставок будь-якої зі сторін озброєнь та боєприпасів), а саме якогось варіанту перемир'я, уточнює він.
Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін вважає, що позиція Заходу щодо Росії багато в чому визначається наявністю у неї ядерної зброї. Цей фактор продовжує відігравати роль, навіть незважаючи на те, що на рівні риторики європейські та американські політики намагаються не озвучувати цю тезу.
Тому, акцентує він, зроблено ставку на стратегію стримування російської агресії, а не тотальної поразки армії Путіна.
На його думку, не варто відкидати і той факт, що Захід боїться остаточного занурення Росії в обійми Китаю.
Читайте також на порталі "Коментарі" — надії марні: Боррель пояснив, чому Захід не захищатиме Україну так, як Ізраїль.
Новини