Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чому політики, які раніше вичікували, почали розгойдувати тему миротворчості – чи допоможе це РФ
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому політики, які раніше вичікували, почали розгойдувати тему миротворчості – чи допоможе це РФ

Кремль все ще сподівається на своїх умовах посадити за стіл переговорів Україну

10 травня 2023, 13:40 comments3144
Поділіться публікацією:

У відповідь на заяву генсека ООН Антоніу Гутерриша про те, що "мир в Україні зараз неможливий" (мовляв, ні Київ, ні Москва) не готові сісти за стіл переговорів, радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк обурився. За його словами, переговори можливі, але лише за певних обставин. А саме, якщо країні-агресору нагадають, нарешті, відповідні статті статуту ООН і "ввічливо" попросять залишити чужу територію, якщо перестануть вважати РФ частиною ООН та Радбезу ООН. Про що говорять "миротворчі" пропозиції? До чого вони можуть призвести? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Чому політики, які раніше вичікували, почали розгойдувати тему миротворчості – чи допоможе це РФ

Переговори. Фото: з відкритих джерел

РФ намагається консолідувати так званий Глобальний Південь

Директор Центру Близькосхідних досліджень Ігор Семиволос наголошує, що війна Росії проти України набула глобального характеру.

"І, якщо на початку широкомасштабного російського вторгнення переважна більшість політиків (діючих чи колишніх) вичікували, розраховуючи на те, що війна закінчиться швидко, то наразі вона все більше впливає на світову економіку, породжує політичні дискусії, ставить світ у ситуацію конфронтації. Адже що далі, то більше видно світоглядні розбіжності серед низки країн. Тому й різне бачення майбутнього загалом та закінчення війни, зокрема. Тому різні заяви звучать все частіше", – пояснює експерт.

Не можна вже залишатися осторонь цієї теми, пояснює він логіку дій тих чи інших політиків. Їхнє населення, представники їхніх політичних сил вимагають якоїсь реакції.

"Чи вплине це на перебіг війни? Ні. Але тут важливо зазначити, що РФ намагається консолідувати т.зв. Глобальний Південь (частина Азії, Латинської Америки, Африки). Шукає аргументи на свою користь, експлуатує антизахідні наративи, антиімперіалістичні сентименти. І певною мірою країні-агресорові це вдається, – зазначає Ігор Семиволос. – Історія тут набагато давніша. І ці розбіжності залишатимуться навіть після завершення війни (безперечно – українською перемогою). У Китаї, низці країн Латинської Америки, Африки політики вибудовують свою кар'єру саме на антиамериканських, антизахідних наративах".

На землі після кількох тижнів наступу ЗСУ може виникнути така катастрофа, що Китаю доведеться виступати одноосібним адвокатом ерефії

Політолог Володимир Цибулько міркує так:

"На темі "миротворчості" паразитують усі кому не ліньки, від суперпопуліста – бразильського президента Лули да Сілви, до – угорського прем'єра-негідника Орбана. Об'єктивно ситуація зараз складається на користь ерефії, адже Китай спішно формує групу "адвокатів путіна". Саме малюнок цієї групи був представлений на параді в Москві. Не переконлива група, але паузу перед українським наступом вона заповнила".

На думку експерта, якісного перелому країна-агресор не встигне оформити, це лише медійні маневри.

"На землі ж після кількох тижнів наступу ЗСУ може виникнути така катастрофа, що Китаю доведеться виступати одноосібним адвокатом ерефії, – прогнозує Володимир Цибулько. – З путіним уже зараз мало хто хоче мати справу, і маркером цьому будуть результати переговорів щодо зернової угоди, що почалися в Стамбулі".

Читайте також на порталі "Коментарі" — в очікуванні 11-го санкційного пакета проти РФ: чи є ефект від санкцій, які вже введені.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини