Чому Бахмут стає пасткою для росіян – чи всі завдання виконало місто-фортеця
Пряма загроза напівоточення чи повного оточення в Бахмуті вже зараз змушує росіян серйозно нервувати
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) не виключають просування представників ПВК "Вагнер" углиб міста-фортеці – Бахмута. Тим часом ватажок "вагнерівців" – Євген Пригожин повідомив, що виводить свої підрозділи з позицій у тилові табори. Він також наголосив, що заявлені Путіним цілі т.зв. "спеціальної військової операції" обернулися для Росії не просто провалом, а спрацювали з точністю до навпаки, зробивши українців найвідомішою нацією у світі та ще й неймовірно мілітаризованою. Про що говорять ці заяви? Що показали бої за Бахмут і Донбас, чим вони в результаті обернуться для "російських окупантів, які їх "звільняють" (знищують)? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Бахмут із символу перемоги, яка не відбулася, може стати для росіян ще й символом нищівної поразки
Генерал армії України, екс-глава Зовнішньої розвідки України Микола Маломуж розмірковує так:
За словами генерала, пряма загроза напівоточення або повного оточення в Бахмуті змушує противника нервувати. Адже він починає відчувати, що, забравшись у зруйноване місто-фортецю, фактично втрапив у пастку. Що наші вогневі засоби (ракетні, артилерійські, мінометні) можуть знищити там усіх загарбників з огляду на те, що мирного населення на місці багатомісячних битв, схоже, не залишилося.
Саме в Бахмуті нам вдалося фактично знищити ПВК "Вагнер"
Голова Центру дослідження соціальних перспектив Донбасу, екс-член української делегації у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі Сергій Гармаш поділився такою думкою:
Експерт звертає увагу, що, згідно з класичною військовою наукою, втрати сторони, що наступає, в 3-5 разів більше, ніж у тієї, що обороняється. Відповідно, перебуваючи у міській забудові, будинках, підземних міських комунікаціях, у промзоні, і маючи при цьому тил, ми мали переваги перед росіянами у можливостях їх знищення. І ми цю перевагу використали.
Також, зазначає він, ми виграли час на отримання зброї та навчання наших військових для підготовки до масштабних наступальних дій.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чи можуть Україну зараз посадити за стіл переговорів – як нам реагувати на "мирні" ініціативи.