Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Червень обіцяє стати для України спекотним не лише у військовому, а й у дипломатичному плані. Наразі президент Володимир Зеленський здійснює турне Європою, підписуючи нові та нові угоди у сфері безпеки. А попереду – найважливіші зустрічі на найвищому рівні, зокрема в рамках саміту миру у Швейцарії. Експерти поділилися з порталом "Коментарі" очікуваннями від червневої ситуації на дипломатичних фронтах.
Саміт миру. Фото з відкритих джерел
Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок вважає, що перспективи у нас непогані. Ті заяви, які звучать зараз від партнерів, дають підстави вважати, що ми зможемо не лише стримувати ворога на своїй території, а й уражати його на російській. Отримавши згодом перевагу загалом.
За його словами, звертає на себе увагу повідомлення, що днями з'явилося у Financial Times, що президенти Зеленський і Байден напередодні Саміту миру, підпишуть угоду про безпеку між Україною та США. Це нібито відбудеться у кулуарах зустрічі глава G7 в Італії.
Те, що США почали демонструвати на міжнародній арені чіткішу позицію щодо підтримки України (саме про це – ослаблення заборон на удари американською зброєю по російській території), означає, на думку експерта, що Штати після певної паузи повертаються до порядку денного світової геополітики. І це добре, упевнений Валерій Клочок. Загалом, констатує він, червень стане початком великої дипломатичної битви за Україну.
Експерт Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Олексій Кущ поділився таким коментарем:
Україна, акцентує експерт, формує найзначнішу інвестицію у дипломатичне завершення війни. Саме тому, пояснює Олексій Кущ, президент Володимир Зеленський наголошує на важливості участі у саміті світових лідерів: президента США Джозефа Байдена та лідера Китаю Сі Цзіньпіна. Крім того, у перший літній місяць активізується підготовка до липневого саміту НАТО, на якому Україна очікує отримати чіткі гарантії свого членства в Альянсі, наголошує експерт.
Експерт з міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілля Куса зізнався, що він не має великих очікувань щодо дипломатичних проривів у червні.
Він зазначає, що на другий саміт вже запрошуватимуть Росію, про що надійшли відповідні сигнали.
Читайте також на порталі "Коментарі" – чому саміт миру не зупинить війну в Україні: що чекати за його підсумками.
Новини