Головна Новини Суспільство події Чи чекати на дипломатичні прориви у червні: які очікування в України
commentss НОВИНИ Всі новини

Чи чекати на дипломатичні прориви у червні: які очікування в України

Ті заяви, які зараз звучать від партнерів, дають Україні стриману надію, що ми без підтримки не залишимося

31 травня 2024, 15:00 comments1415
Поділіться публікацією:

Червень обіцяє стати для України спекотним не лише у військовому, а й у дипломатичному плані. Наразі президент Володимир Зеленський здійснює турне Європою, підписуючи нові та нові угоди у сфері безпекиА попереду – найважливіші зустрічі на найвищому рівні, зокрема в рамках саміту миру у Швейцарії. Експерти поділилися з порталом "Коментарі" очікуваннями від червневої ситуації на дипломатичних фронтах.

Чи чекати на дипломатичні прориви у червні: які очікування в України

Саміт миру. Фото з відкритих джерел

Штати повертаються до порядку денного світової геополітики

Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок вважає, що перспективи у нас непогані. Ті заяви, які звучать зараз від партнерів, дають підстави вважати, що ми зможемо не лише стримувати ворога на своїй території, а й уражати його на російськійОтримавши згодом перевагу загалом.

"У середині червня на саміті миру у Швейцарії очікуємо формування ширшої коаліції щодо підтримки України за участю країн Глобального Півдня", – зазначає експерт.

За його словами, звертає на себе увагу повідомлення, що днями з'явилося у Financial Times, що президенти Зеленський і Байден напередодні Саміту миру, підпишуть угоду про безпеку між Україною та США. Це нібито відбудеться у кулуарах зустрічі глава G7 в Італії.

"Думаю, якщо таке підписання відбудеться, то велика ймовірність і безпосередньої участі Байдена в саміті миру, хоч у Вашингтоні про це поки що прямо не говорятьУ той же час, сьогоднішнє повідомлення Reuters, що Китай нібито остаточно відмовився від участі у швейцарському саміті миру, означає (якщо це справді так) майбутнє посилення конфронтації. Хоча, – наголошує Валерій Клочок, – офіційно Пекін про це на даний момент не заявляв".

Те, що США почали демонструвати на міжнародній арені чіткішу позицію щодо підтримки України (саме про це – ослаблення заборон на удари американською зброєю по російській території), означає, на думку експерта, що Штати після певної паузи повертаються до порядку денного світової геополітики. І це добре, упевнений Валерій Клочок. Загалом, констатує він, червень стане початком великої дипломатичної битви за Україну.

У червні очікується ціла серія знакових подій

Експерт Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Олексій Кущ поділився таким коментарем:

"Червень буде критично важливим для України. Це і вибори до Європарламенту, і саміту миру у Швейцарії".

Україна, акцентує експерт, формує найзначнішу інвестицію у дипломатичне завершення війни. Саме тому, пояснює Олексій Кущ, президент Володимир Зеленський наголошує на важливості участі у саміті світових лідерів: президента США Джозефа Байдена та лідера Китаю Сі Цзіньпіна. Крім того, у перший літній місяць активізується підготовка до липневого саміту НАТО, на якому Україна очікує отримати чіткі гарантії свого членства в Альянсі, наголошує експерт.

Немає великих очікувань від саміту у Швейцарії

Експерт з міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілля Куса зізнався, що він не має великих очікувань щодо дипломатичних проривів у червні.

"Головною дипломатичною подією, зрозуміло, стане саміт миру у Швейцарії, який пройде 15-16-го. З того, які країни приїдуть (і хто саме), можна буде заміряти середню температуру по палаті на світовому рівні у ракурсі – хто готовий нас підтримувати. Вже відомо, що на зустрічі розглянуть урізаний варіант формули миру Зеленського. Лише три з десяти пунктів, причому найабстрактніші – ядерна та продовольча безпека, гуманітарний трек (обмін полоненими, повернення депортованих до РФ українських дітей). Під цими пунктами, найімовірніше, підпишеться більшість країн, які відвідають саміт", – вважає експерт.

Він зазначає, що на другий саміт вже запрошуватимуть Росію, про що надійшли відповідні сигнали.

"Наша дипломатія спробує "зашити" у нову переговорну основу, вже за участю Москви, ті українські побажання, які обговорюватимуть на першій зустрічі, – прогнозує Ілля Куса. – Загалом від саміту у Швейцарії я нічого особливого не чекаю. Це буде символічне дійство, покликане легітимізувати частину наших інтересів, які ми хочемо включати до майбутнього порядку денного переговорного процесу (швидше за все, його перезапустять до кінця цього року – до початку наступного)".

Читайте також на порталі "Коментарі" – чому саміт миру не зупинить війну в Україні: що чекати за його підсумками.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини