Від чого залежить тривалість війни в Україні: що може вирішитися у 2024 році
Багато залежатиме від рівня підтримки з боку наших партнерів, а також від здатності РФ продовжувати знаходити ресурси для ведення війни
Чим ближче до кінця року, тим більше усіляких прогнозів, у тому числі в ракурсі російсько-української війни. Так, МВФ у базовий сценарій прогнозу для України закладає продовження війни до кінця 2024 року, а негативний – до кінця 2025-го. Німецьке видання Bild припускає, що Путін має намір воювати до кінця 2026 року. Видання Politico стверджує, що питання війни в Україні нібито втратило пріоритетність у ЄС. Які сценарії бачаться найімовірнішими? Що може вплинути на прогнози? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Висока ймовірність, що Росія тягне час
Керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку Ігор Рейтерович розмірковує так:
Найбільш реальним на даний момент виглядає, на думку експерта, наступний прогноз: продовження війни 2024-го з можливою активізацією спроб переговорного процесу приблизно з середини року.
Готуємось до складного року, попереджає експерт. Чергового року війни.
Багато залежатиме від сюжету американських виборів
Політолог Володимир Цибулько звертає увагу, що серед багатьох версій тривалості війни є постійна прив'язка до сюжету американських виборів.
Якщо ж, продовжує він, Трампа заблокує республіканський істеблішмент, зробивши ставку на іншого кандидата, то у Путіна руйнується вся схема політичної доцільності продовження війни.
2024-го війна точно триватиме
Політичний консультант, військовослужбовець Олександр Антонюк упевнений – будь-які прогнози, які роблять зараз ті чи інші видання, незалежно від їхнього статусу, виглядають скоріше як ворожіння на кавовій гущі. І робляться виключно заради клікабельності.
Щодо прогнозу МВФ – тут, за його словами, інша справа. Адже Фонд керується аналітикою на даний момент, будуючи сценарії – від базового до негативного.
Він наголошує, що з риторики та політики Кремля (а змін тут найближчим часом не проглядається) вже зрозуміло, що завдання путінського режиму – не просто війна з Україною, а повернення сфер впливу на пострадянському просторі.
Читайте також на порталі "Коментарі" - які шанси на проривні рішення: чи справді ситуація з підтримкою України зайшла в глухий кут.