Головна Новини Суспільство Війна з Росією У США назвали напрямок, де росіяни готують наступ наприкінці весни чи влітку
commentss НОВИНИ Всі новини

У США назвали напрямок, де росіяни готують наступ наприкінці весни чи влітку

В ISW впевнені, що пріоритетом для окупантів, як і раніше, залишається Донецька область

1 квітня 2024, 07:20 comments3689
Поділіться публікацією:

Імовірний масштабний наступ росіян, про який зараз багато говориться, має відбутися наприкінці весни чи влітку. Цей наступ Росія може провести на заході Донецької області. Окупаційні війська РФ зможуть наступати лише одному оперативному напрямку. Як повідомляє портал "Коментарі", такий прогноз у своєму звіті озвучили американські аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

У США назвали напрямок, де росіяни готують наступ наприкінці весни чи влітку

Російські війська. Фото: з відкритих джерел

В ISW припускають, що російське командування може зосередити свою прогнозовану наступальну операцію наприкінці весни або влітку 2024 року на заході Донецької області, сподіваючись використати стійке, але незначне просування російських військ у цьому секторі.

Українські офіційні особи нещодавно попередили, що російські війська накопичують особовий склад уздовж Харківсько-Луганського напрямку, під Бахмутом, біля Авдіївки та на заході Запорізької області, проте фахівці ISW продовжують оцінювати, що російські війська, ймовірно, зможуть розпочати узгоджену широкомасштабну наступальну операцію лише на одному оперативному напрямку через обмеженість власних людських ресурсів та планування.

У звіті наголошується, що українські війська, схоже, відбили російську батальйонну механізовану атаку поблизу Авдіївки 30 березня — першу батальйонну механізовану атаку з того часу, як російські війська розпочали кампанію із захоплення Авдіївки наприкінці жовтня 2023 року.

Експерти відзначають, що російські сили, включаючи елементи російського 6-го танкового полку (90-а танкова дивізія, Центральний військовий округ [ЦВО]), залучили 36 танків і 12 бойових машин піхоти (БМП) БТР до великомасштабного механізованого штурму поблизу 3 березня.

При цьому, як зазначається, під час штурму українські сили знищили 12 російських танків та вісім БМП, а лобовий штурм не зміг прорвати українську лінію фронту.

На думку аналітиків, здатність України захиститися від наступу 30 березня, особливо під Авдіївкою, де українські сили були змушені швидко відійти на нові оборонні позиції після втрати населеного пункту, є позитивним показником здатності України захиститися від майбутніх широкомасштабних російських атак та очікуваної наступальної операції Росії влітку 2024 року. року. У той же час, готовність російського військового командування залучити до наступу під Авдіївкою батальйон танків вказує на те, що цей наступ є пріоритетним для Москви.

Читайте також на порталі "Коментарі" — чи можуть США й надалі відкладати рішення щодо допомоги Україні: які прогнози.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!


Новини