Головна Новини Суспільство Війна з Росією Про що говорить риторика Пригожина після провалу в Бахмуті - що відбувається з російською армією
commentss НОВИНИ Всі новини

Про що говорить риторика Пригожина після провалу в Бахмуті - що відбувається з російською армією

Заяви Пригожина мали якось вплинути на командування ЗСУ під Бахмутом

11 травня 2023, 11:57 comments1207
Поділіться публікацією:

Представники ЗСУ підтвердили, що мають певні успіхи у районі Бахмута. На цьому фоні ватажок ПВК "Вагнер" Євген Пригожин продовжує істерику, звинувачуючи Міноборони РФ і в нібито нестачі боєприпасів, і у залишенні позицій. Про що говорять подібні повідомлення в ракурсі не тільки битви за Бахмут і Донбас, а й – у сенсі внутрішньоросійських протистоянь? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Про що говорить риторика Пригожина після провалу в Бахмуті - що відбувається з російською армією

Євген Пригожин. Фото: з відкритих джерел

Погрози або жорстка риторика Пригожина – це не більше, ніж тупий солдафонський тактичний маневр

Політтехнолог, експерт Українського центру суспільного розвитку Юрій Подорожній розмірковує так:

"Бахмут давно перетворився на млин, що перемелює боєздатні частини армії російських загарбників. ЗСУ перетворило захист міста-фортеці ще й на чинник внутрішньої політики у Кремлі. Якщо стежити за подіями навколо Бахмута, то ми чули бравурні заяви про його швидке захоплення ще з осені минулого року. Потім такі заяви ставали все тихішими. І, нарешті, дійшло до того, що Пригожин почав прямо звинувачувати Генштаб ЗС РФ у зриві постачання боєприпасів. Такі заяви – це або пошук винних у тому, що доведеться відступати, або спроба Пригожина переконати себе в причинах невдач у битві за Бахмут. Не знаю, якого озброєння не вистачає Пригожину. Можливо, він чекає від Генштабу на щось, що йому надати не можуть. Але схоже, що потенціал росіян вичерпується. Тому, за старою доброю традицією, треба на когось переводити стрілки".

Юрій Подорожній не вірить, що заяви Пригожина, де він дозволяє собі досить гостро відгукуватися не лише про військове керівництво, а й про політичне, не погоджено.

"Погрози або жорстка риторика Пригожина – це не більш як тупий солдафонський тактичний маневр. Адже поки що він скаржиться на "снарядний голод", Росія інтенсивно обстрілює не лише Бахмут, а й інші українські міста. Очевидно, що ці заяви мали якось вплинути на командування ЗСУ під Бахмутом. А Пригожин намагався виконати обіцянку захопити місто до чергової дати – тепер уже сакрального для Росії 9 травня", – пояснює експерт.

Однак, нагадує він, російські окупаційні сили не змогли нічого "надати" Путіну для виступу на параді 9 травня. Ні ракетний обстріл Києва, ні ситуація під Бахмутом, ні на інших ділянках фронту успіхів агресору не принесли. А тому, робить висновок Юрій Подорожній, показ древнього танка Т-34 на Червоній площі стало чи не найяскравішою подією цього дня для росіян.

"Більше того, ЗСУ повідомили про успіхи під Бахмутом. Як заявили українські джерела, 9 травня ЗСУ знищили там ворожі 6-ту та 8-у роти 72-ї мотострілецької бригади 3-го армійського корпусу РФ. І просунулися на 2,6 км вздовж 3-кілометрової лінії фронту. А це вже – очевидні ознаки проблем, про які намагається говорити Пригожин, – наголошує експерт. – Сподіваємось, надалі це призведе до зміни конфігурації на фронті загалом та поразки окупантів під Бахмтом зокрема – найближчим часом".

Російська армія ослабла настільки, що її керівництво, включаючи главу МО Шойгу, не впевнене у своїх силах

Політолог, експерт Аналітичної групи "Левіафан" Микола Мельник звертає увагу, що Пригожин – це людина, яка традиційно робила свої справи у тиші. І, якщо він зараз вирішив говорити так голосно, значить, він втратив колишню можливість говорити в тиші – з Путіним або його найближчим оточенням, вважає експерт. І щоб достукатися до самого верху, перемогти в певній кулуарній боротьбі, йому необхідна публічність.

"Не секрет, що між силовиками РФ ніколи не було порозуміння. ФСБ та Міноборони завжди боролися один з одним. А тепер з'явилася третя сила – найманці, вагнерівці. Ніхто не знає, що з ними робити. За великим рахунком, це ті самі опричники, яких іноді створюють російські царі. І зараз такий опричник-Пригожин намагається максимально збільшити свій вплив на військові справи", – наголошує Микола Мельник.

За його словами, ще рік тому не можна було уявити, що колишній зек, який створив на вкрадені у росіян гроші бойову структуру, яка не вписується в жодне законодавство, диктуватиме свої умови збройним силам РФ. Нині це вже факт.

"І цей факт говорить про те, що російська армія ослабла, що її керівництво, включаючи голову МО Шойгу, не впевнене у своїх силах, – пояснює експерт. – Коли людина типу Пригожина ставитиме ультиматуми збройним силам, коли керівництво МО вимушено періодично йти на ці ультиматуми, отже, регулярні частини реально ослаблені. І це – добрий сигнал для українців".

У той же час, продовжує Микола Мельник, ми побачили поки що лише малу частину кулуарної боротьби, яка відбувається в РФ.

"Мені здається, щоб зрозуміти те, що відбуватиметься далі, слід згадати російську історію. Цар Іван Грозний після поразок у Лівонській війні створив опричників, які почали боротися із внутрішньою опозицією у протизаконному полі. Схоже, зараз ми побачимо щось подібне, вважає аналітик. – "Вагнерівці" від завдань військових рано чи пізно перейдуть до внутрішньополітичних, а саме – знищення внутрішньої силової опозиції. Нагадаю, що опричники Грозного не вбивали селян, вони знищували бояр, яких вважав цар нелояльними. Думаю, що у недалекому майбутньому саме таку роль відведено пригожинській ПВК (винищення опонентів Путіна), поки її саму не знищать".

Читайте також на порталі "Коментарі" — із серії неймовірного: Трамп відмовився назвати Путіна військовим злочинцем.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини