Очікування від України, Заходу, Росії: як зміниться війна в 2024-му
Куди поверне війна в Україні 2024-го багато в чому залежить від тих рішень, які прийматимуться у січні-лютому
Реагуючи на масовану ракетну атаку російських окупаційних військ по Україні, жертвами якої (вбито та поранено) стали близько ста людей, посол США в нашій країні Бріджіт Брінк закликала продовжити фінансування України, яка бореться з російською агресією. Однак у 2024-й рік ми входимо з багатомільярдними пакетами допомоги, що "підвисли", як з боку США, так і з боку Євросоюзу. І з черговою хвилею російського наступу та похмурими прогнозами з боку деяких західних діячів та медіа. Своїм баченням того, як ситуація у російсько-українській війні та навколо неї може розвиватися у 2024 році, з порталом "Коментарі" поділилися експерти.
Якщо поставки західної техніки будуть потужними та швидкими – відкривається перспектива для наступальних операцій
Генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 рр.) Ігор Романенко пояснює:
За словами експерта, якщо такі постачання будуть потужними та швидкими – відкривається перспектива для наступальних деокупаційних операцій. У тому числі з перерізанням сухопутного коридору до Криму. Якщо ж допомагатимуть нам скромно, доведеться більше думати про стратегічну оборону з проведенням контрударів на окремих напрямках, наголошуючи на зниженні потенціалу угруповання військ противника на території України, прогнозує генерал.
Але нам, продовжує він, треба ще й поповнити лави збройних сил. І тих, хто вже на фронті. І у ракурсі формування нових бригад. Як мати можливість проводити ротації (і цей момент піднімається у проєкті нового закону про мобілізацію), так і для проведення контрнаступальних операцій.
Ми максимально намагаємося берегти людей, техніку
Екс-спікер Генштабу ЗСУ, військовий експерт, полковник Влад Волошин наголошує, що війна не десь там, вона – тут. Це, пояснює він, стосується всієї України, всіх українців.
Влад Волошин звертає увагу, що Росія кинула, щоб зупинити український наступ, величезні сили та засоби. Тому зуміла його стримати, а потім розпочати свій наступ.
Полковник упевнений, що кожна операція ЗСУ у 2024-му буде тепер ретельніше підготовлена, а відповідно – завершиться більшим успіхом.
Нам потрібно терміново переводити економіку на військові рейки
Керуючий партнер "Національної антикризової групи", економічний та політичний експерт Тарас Загородній припускає, що найімовірніший сценарій у 2024-му – наступний: після чергових виборів Путіна російська влада посилить мобілізацію. І спробує захопити якнайбільше українських територій, сподіваючись, що Захід, який занурюється у внутрішні політичні та соціально-економічні процеси, знизить підтримку нашої країни.
У цій ситуації, наголошує він, нам потрібно терміново переводити економіку на військові рейки. Тим більше, що Захід вже відкрито дає зрозуміти – Україні слід ставати самостійнішою у сенсі забезпечення себе для ведення війни.
Читайте також на порталі "Коментарі" - сценарії розвитку подій: чому 2024-й може стати одним із найскладніших в історії України.