Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
З'являється все більше тривожних повідомлень, що новий потужний натиск російської армії на фоні нестачі бійців та снарядів у ЗСУ, у найближчі кілька місяців може пробити українську оборону. У той же час, аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) зазначають, що Міноборони Росії формує резерви для підтримки поточних військових операцій в Україні. Але навряд ці з'єднання зможуть виконувати масштабні наступальні операції. Чого і чому чекати на фронтах у найближчому майбутньому (до кінця весни)? Які рішення сторін конфлікту та їхніх союзників можуть серйозно вплинути на ситуацію? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Війна в Україні. Фото: Генштаб ЗСУ
Екс-дипломат, політичний експерт, заступник командира роти добровольчого формування Бориспільської місцевої територіальної громади №1 Вадим Трюхан попереджає, що на Україну чекають два-три критично значущі місяці, причому в багатьох змінах.
По-перше, зазначає він, має велике значення, чи буде розблоковано американську допомогу.
По-друге, продовжує він, незабаром масово почнуть надходити снаряди, які знайшли для нас Чехія та інші учасники коаліції із закупівлі боєприпасів для України за межами ЄС.
По-третє, наголошує він, до кінця весни-початку літа ми зрозуміємо (хоча б частково) істинність намірів Путіна після переобрання.
По-четверте, швидше за все, у квітні буде нарешті проголосований Радою закон про мобілізацію.
По-п'яте – питання зміцнення нашої ППО. Чи поставлять нам нові системи, нові боєкомплекти, довгоочікувані літаки. Адже, якщо інтенсивність обстрілів з боку РФ продовжить наростати, впоратися з ними буде складно, зазначає Вадим Трюхан.
Керуючий партнер "Національної антикризової групи", економічний та політичний експерт Тарас Загородній зазначає:
Наше завдання, наголошує експерт, – створити в РФ максимальний хаос, знищувати можливості фінансувати агресію. Діяти виходячи зі своїх національних інтересів.
Безперечно, продовжує Тарас Загородній, необхідно активізувати власний військово-промисловий комплекс, вливати туди додаткові гроші.
Кабміну, за його словами, необхідно забезпечити програму кредитування ВПК через програму 5-7-9. Плюс – максимально забезпечити таємність підприємств цієї сфери, зокрема митних декларацій по лінії Міноборони. Плюс – страхування підприємств ВПК з боку держави, компенсація витрат на відновлення у разі ворожих ударів.
Читайте також на порталі "Коментарі" – чому США просять Україну не бити по російських НПЗ: що дивує.
Новини