Після виходу минулого тижня із зернової угоди Росія практично щодня атакує портову інфраструктуру Одеської області. Цієї вночі агресор вдарив по портовій інфраструктурі Дунаю, зруйнувавши ангар із зерновими, пошкодивши резервуари для зберігання інших видів вантажів. Тим часом, російський диктатор Путін стверджує, що за майже рік у рамках зернової угоди понад 70% вантажів, що експортуються з України, нібито надійшли до країн з високим і вищим за середній рівень доходів. І фактично намагається перетягнути на свій бік країни Африки, Азії та Латинської Америки. Чого насправді добивається Росія — і як ситуація може розвиватися далі? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.
Ракетний обстріл. Фото: з відкритих джерел
Замість допомоги країнам Африки путінський режим грабує природні ресурси континенту
Політичний консультант Сергій Биков нагадує, що президент Володимир Зеленський закликав генсека НАТО скликати екстрене засідання Ради Україна-НАТО через вихід Росії із зернової угоди та подальших агресивних дій.
"Очікується, що це засідання відбудеться найближчими днями – і партнери випрацюють спільну позицію щодо реагування на терористичні тактики російських окупантів. Очевидно, що Росія намагається зруйнувати об'єкти портової інфраструктури, щоб знизити можливості українського експорту. Також російські окупанти намагаються посилити продовольчу кризу в країнах Африки, прирікаючи мільйони африканців на голод", – наголошує Сергій Биков.
Він зазначає, що в рамках зернової ініціативи України, ООН та Туреччини до країн Африки з серпня минулого року експортували близько 3 млн. тонн, а до країн Азії – понад 12 млн. тонн. Тобто, загалом країни Африки та Азії отримали понад 60% всього продовольства у межах даних домовленостей.
"Країна-терористка намагається зупинити відправку зерна до найбідніших країн Африки напередодні путінського пропагандистського саміту "Росія — Африка", який намічено на кінець липня. Там російський диктатор планує посилити свій неоколоніальний вплив на континент, що стрімко розвивається, – пояснює Сергій Биков. – Замість допомоги країнам Африки путінський режим грабує природні ресурси континенту, запускає ланцюжок державних заколотів за допомогою ПВК "Вагнер" та подібних структур. Єдине, що Путіну потрібне в Африці – це встановлення свого впливу та видобуток ресурсів. Також він намагається використати африканських політиків, щоб створити ілюзію, ніби його визнають у світі".
Країна-терорист намагається диктувати умови всьому цивілізованому світу
Політичний експерт, консультант з політичного та антикризового PR Тетяна Лупова наголошує, що росіяни прицільно б'ють по портовій інфраструктурі України, яка задіяна в експорті зерна. Тим самим, впевнена вона, країна-агресор, країна-терорист намагається взяти у заручники весь світ та шантажувати всіх голодом.
"Україна навіть під час війни, в умовах окупації близько 20% сільськогосподарських земель, незважаючи на те, що у нас дуже багато території заміновано, відправляє гуманітарні вантажі з продовольством у країни Африки та Азії, які того дуже потребують, – підкреслює експерт. – Тоді як росія, яка, крім свого зерна, має ще й купу вкраденого у нас, жодного корабля з ним до бідних країн гуманітарним вантажем не відправила. Навпаки, вона зацікавлена у створенні ажіотажу на ринку зерна для підвищення цін".
Країна-терорист, наголошує Тетяна Лупова, намагається диктувати умови всьому цивілізованому світу, створюючи нові і нові проблеми.
"Чим відповість світ? Чи піде терористам на уступки? Чи погодиться платити більше? Сподіваємось, що ні. Адже Путін розуміє лише силу, а слабкість для нього – сигнал для чергового нападу. Днями самопроголошений президент Білорусі Лукашенко заявив, що приватна путінська армія вагнерівців, яка влаштувалася в його країні, нібито збирається в
Польщу.
Черговий сигнал Заходу, що слід припиняти думати, ніби то війна Росії з Україною. Насправді країна-терорист воює з усім цивілізованим світом. Що буде далі? Нашого зерна вистачає, щоб уникнути дефіциту в Україні, ми себе прогодуємо. Але як вплине на економіку України та світу цей терор, залежить від того, чи буде у нас можливість експортувати продовольство всіма доступними шляхами, включаючи морські", – констатує експерт. Читайте також на порталі "Коментарі" — терор з боку РФ не припиняється: як бути Україні — чи є варіанти відновити експорт зерна морем.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.