На цьому тижні росіяни знову почали наступ на Харківщину
Минулого тижня (з 6 по 12 травня) відбулася чергова інавгурація російського диктатора Володимира Путіна, незабаром після чого агресор розпочав новий наступ на Харківщину. В українському уряді відбулися чергові ротації, а тема переговорів заграла з новою силою, особливо на фоні європейського вояжу китайського лідера і заяв, що пролунали під час цього. Експерти проаналізували для порталу "Коментарі" найважливіші, на їхній погляд, події тижня та їх вплив на майбутнє України.
У військовому плані розпочався найважливіший етап
Політолог, професор кафедри міжнародних відносин НАУ Максим Ялі поділився такою думкою:
"На зовнішній арені, хоч це безпосередньо не стосувалося України, сталася важлива подія т.зв. "дипломатичному треку". Йдеться про візит китайського лідера Сі Цзіньпіна до
Європи. У Франції відбулися його переговори з президентом
Еммануелем Макроном. Впевнений, там порушували й тему шляхів врегулювання, завершення російсько-української війни. Напевно, Сі просував свій мирний план, підтримку якого висловило керівництво Сербії та Угорщини, де він також побував із
візитами. Не випадково для відвідування обрано дві останні країни. Вони підтримують китайський мирний план, виступають проти антиросійських санкцій".
За словами експерта, помітно зросла дипломатична активність Китаю, в тому числі на українському напрямі, хоч без прямих контактів із Києвом.
Що стосується подій всередині України, найбільшою, впевнений Максим Ялі, став початок настання росіян на Харківському напрямку.
"На мій погляд, цілей захопити Харків у агресора зараз немає – для цього у нього не вистачає ресурсів. Але є спроба створити т.зв. буферну зону. Про подібні плани не раз заявляли Путін та його поплічники. Плюс – розтягнути наші сили", – пояснює експерт.
Він вважає, що у військовому плані розпочався, схоже, найважливіший етап. Є явна спроба росіян захопити максимальну кількість територій із створенням буферної зони – задля посилення своїх переговорних позицій напередодні президентських виборів у США у листопаді цього року. Після яких, швидше за все, передбачає Максим Ялі, можуть розпочатися переговори між Україною та РФ за посередництва інших країн.
"Про підготовку до цього говорить і підписання Україною з низкою країн двосторонніх договорів про співпрацю у сфері безпеки, у військовій сфері. Цей процес триває, як і підготовка до Глобального саміту у Швейцарії щодо підтримки української формули миру. Ми вступаємо, можливо, у фінішну фазу воєнних дій. Після цього основним стане дипломатичний трек", – констатує політолог.
Хтось випробовує українців на терпіння
На думку політолога Володимира Цибулька, помилки, або відвертий непрофесіоналізм політичного керівництва знову призвели до втрати територій та життів солдат.
"І, знову-таки, до втрати довірених партнерів, – доповнює експерт. – А відставка у четвер, 9 травня, з посад віце-прем'єра – міністра розвитку громад
Олександра Кубракова у дні візиту керівника німецького міністерства розвитку Свенні Шульце виглядає як відвертий плювок на партнерство з Німеччиною".
Але помилки та навмисне руйнування не можуть тривати вічно, упевнений Володимир Цибулько.
"Враження таке, що влада випробовує українців на терпіння, що владі потрібні вуличні заворушення. Але українцям потрібне не це, а – перемога. Кабінет міністрів без третини складу навряд можна назвати повноправним. І такі дії навряд чи покращують переможні позиції України напередодні саміту миру у
Швейцарії. Враження таке, що влада свідомо погіршує становище України перед цим самітом", – зізнався політолог.
Читайте також на порталі "Коментарі" - війна в Україні: про що говорить ситуація на фронтах, які варіанти проглядаються.