Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
На Мюнхенській конференції з безпеки відбувся виступ президента України Володимира Зеленського. Він також провів низку зустрічей зі світовими лідерами, а також з делегацією Палати представників Конгресу США (і республіканцями, і демократами). Відбулася і телефонна розмова Зеленського з президентом США Джозефом Байденом. Однією з основних тем є підтримка України, яка, на жаль, пробуксовує з боку Штатів. На цьому акцентував на панельній дискусії на тій же конференції генсек НАТО Єнс Столтенберг. Які висновки можна зробити після "Мюнхена" та зустрічей, що проходили під час європейського міні-турне Зеленського? Чи готовий Захід до глобальних змін у стратегії надання допомоги Україні та протистояння російській агресії загалом? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Мюнхенська конференція з безпеки. Фото: з відкритих джерел
Політолог, викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, експерт з міжнародної політики Петро Олещук розмірковує так:
За словами експерта, безпекові договори між Україною та Францією, Україною та Німеччиною продовжують логіку, яка раніше була закріплена у січні подібною Угодою з Великобританією.
Політичний експерт Сергій Таран упевнений, що конференція з безпеки у Мюнхені стала найважливішою міжнародною подією не лише тижня, а й взагалі останнього часу.
За його словами, ми не все знаємо про ці гарантії. Але якщо такі розмови йдуть – і вже підкріплені конкретною допомогою, яка надійде до України, це рух у правильному напрямку.
Читайте також на порталі "Коментарі" — про що говорять заяви Зеленського на Мюнхенській безпековій конференції: чи будуть наслідки.
Новини