Головні події тижня: які проблеми накопичуються в Україні
У США відбувається зміна у стратегії, у підходах до допомоги нашій країні
Україна пережила перший повноцінний тиждень грудня, продовжуючи відбивати ворожі атаки на Авдіївку, а також практично вздовж усієї лінії фронту. За спиною вже понад 650 днів повномасштабної війни, від якої, безумовно, втомилися і Україна, і її партнери. Але ми продовжуємо триматися, у тому числі, відбиваючи масовані ракетні удари, що відновилися, по нашій країні. З боку союзників України продовжували звучати слова підтримки, підкріплені новими пакетами допомоги. З боку РФ йдуть явні сигнали про готовність воювати як завгодно довго. Експерти поділилися з виданням "Коментарі" думками про найбільш значущі, на їхній погляд, події минулого тижня (з 4 по 10 грудня).
Українська зовнішня політика має будуватися на прагматизмі
Політичний експерт Сергій Таран найважливішою подією тижня, що минає, вважає продовження дискусії щодо надання Україні допомоги з боку США.
Як наслідок – основна риторика тепер не про те, що Україні слід допомагати, бо це ідеологічно правильно, важливо. А в руслі – Україні треба допомагати, бо це вигідно США, наголошує Сергій Таран. Тому що Україна боронить Західний світ. І, якщо вона не воюватиме, то доведеться воювати всім країнам НАТО, включаючи США.
Ми продовжуємо рухатися в руслі бюрократичного курсу, позначеного МВФ
Головний економіст, керівник з економічних реформ Офісу простих рішень та результатів Ярослав Романчук поділився таким коментарем:
На жаль, продовжує експерт, Кабмін намагається вирішувати проблеми виключно через посилення регуляторки, просування через Раду законів сумнівної якості. Як той самий закон про криміналізацію контрабанди, який був жорстко (і по справі) розкритикований бізнесом, і ухвалений Радою у підсумку з урахуванням низки зауважень.
Яскравою подією минулого тижня він також вважає публікацію соцдослідження, яке представила Transparency International Ukraine, де до топ-5 проблем України на другому місці, поступаючись лише війні (96%) увійшла корупція (88%).
Дані ще одного дослідження, на його думку, є набатом для нашої системи освіти.
Мова про міжнародне дослідження якості освіти (PISA), згідно з яким лише 58% українських учнів вллодіють базовим рівнем математичної грамотності, 59% – читання тощо.
За його словами, на жаль, більше місяця не вдається вирішити питання щодо розблокування українсько-польського кордону, який з 6 листопада заблокували польські перевізники.
Читайте також на порталі "Коментарі" - НАЗК незабаром відкриє реєстр декларацій: плюси та мінуси такого рішення.