Головна Новини Суспільство події Чому ситуацією на кордоні України мають зайнятися спецслужби: що може стояти за блокадою
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому ситуацією на кордоні України мають зайнятися спецслужби: що може стояти за блокадою

Фактично проти України запроваджують неофіційне товарне ембарго

21 листопада 2023, 19:00 comments2939
Поділіться публікацією:

Голова Держприкордонслужби України Андрій Демченко запевняє, що блокада, яку влаштували польські перевізники два тижні тому, не впливає на проїзд автобусів та приватних авто. А ось українські вантажівки, які стали серйозними конкурентами поляків, виявились заручниками ситуації. Їх у чергах зібралося близько трьох тисяч – і поки ні українська, ні польська влада нічого не можуть вдіяти з цією проблемою. Що відбувається та чому? Який є вихід із ситуації? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

Чому ситуацією на кордоні України мають зайнятися спецслужби: що може стояти за блокадою

Блокада кордону. Фото: із відкритих джерел

Розвал логістики на кордоні з Польщею – це також удар по вантажах для ЗСУ

Економіст, член товариства фінансових аналітиків, екс-член Ради НБУ Віталій Шапран поділився таким коментарем:

"Я думаю, що конфлікт уже не є комерційним чи бізнесовим. Розвал логістики на кордоні з Польщею – це подвійний удар не лише по цінах на пальне, а й по вантажах для ЗСУ, що просто неприпустимо під час війни".

На думку експерта, всі демократичні засоби вирішення конфлікту із цим страйком вичерпані – і справою мають зайнятися органи контррозвідки та поліції обох країн.

"Україна та Польща є давніми партнерами. Ми маємо певні розбіжності з комерційних питань, але уряд Польщі як ніхто інший у ЄС зацікавлений у тому, щоб Україна залишалася незалежною. Тому подібних подій у нашій спільній історії не повинно бути", – упевнений Віталій Шапран.

Україну відверто обмежують

Глава Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь наголошує, що прикордонна проблематика посилюється. І це стає вже зрозумілим не лише експортерам-імпортерам, а й усім українцям – громадянам воюючої країни.

"Дедалі частіше виникають конфліктні ситуації, які обмежують наш експорт. Тиснуть на нас. Дивно, що практично не чути про роботу українського МЗС у цьому напрямі. Адже до проблем на кордоні з Польщею додалися, як і анонсувалося, проблеми на українсько-словацькому кордоні. Буквально сьогодні словацькі перевізники заблокували рух українських вантажівок через пункт пропуску "Вишнє Нємецке", у пробці зібралися сотні вантажівок", – зазначає експерт.

На його думку, фактично проти нас запроваджують неофіційне товарне ембарго. Нам складно й експортувати свою продукцію та отримувати імпорт.

"Україну, яка другий рік мужньо відбиває широкомасштабну російську агресію, борючись не лише за себе, а й за європейські (демократичні) цінності, відверто обмежують. Ті самі європейці, за кого ми, зокрема, боремося. І виникають логічні питання: чи тривають переговори? Які умови нам виставляють? Чи це не є узгодженими діями з метою примусити Україну до неприйнятного для нас миру на російських умовах? У єдиному телемарафоні нам продовжать розповідати про наші перемоги, про те, як партнери після закінчення війни завалять нас грошима. У реальності ж ці партнери ставлять нам такі підніжки", – констатує Руслан Соболь.

Він нагадує, що ми відчуваємо дефіцит у постачанні озброєнь та боєприпасів, тепер зіткнулися ще й із фактичним товарним ембарго.

"Українське суспільство, – упевнений експерт, – має право знати – що відбувається насправді? Хто і про що веде переговори? Яке саме майбутнє зараз захищаємо?".

Читайте також на порталі "Коментарі" – не лише Польща: ще одна країна почала блокувати кордон із Україною.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини