Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Зустріч президента США Джо Байдена та глави Китайської Народної Республіки (КНР) Сі Цзіньпіна, що відбулася 15 листопада в Сан-Франциско, де проходив саміт Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС), залишається топ-темою для обговорення. Байден вважає її продуктивною, у Держдепі називають Китай союзником. Сі Цзіньпін нібито дав обіцянку, що найближчими роками не вторгнеться на Тайвань, який називає "потенційно небезпечною проблемою" у відносинах між КНР та США. При цьому щодо війн в Україні та на Близькому Сході, які також обговорювалися, позиція Китаю розходиться з позицією США, хоча на офіційному рівні висловлюється дуже розмито. Як оцінюєте підсумки зустрічі, виходячи із заяв та кулуарних припущень навколо неї? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Байден та Сі Цзіньпін. Фото: з відкритих джерел
Директор Міжнародного інституту політичної філософії, політичний аналітик Віктор Савінов міркує так:
Китай, на думку експерта, точно буде й надалі підтримувати російську економіку. Та виживає переважно за рахунок експорту вуглеводнів до КНР та Індії. І доки це продовжується – РФ має можливість продовжувати бойові дії проти України.
Експерт Української фабрики думки Юрій Гаврилечко наголошує, що країни АТЕС – це понад 60% світового ВВП і приблизно половина усієї світової торгівлі. Відповідно, рішення, ухвалені на Саміті та досягнуті там домовленості, впливатимуть на міжнародну політику та економіку у короткостроковій та середньостроковій перспективах.
Він нагадує, що зовнішньоекономічна діяльність Китай — США+ЄС приблизно у 8 разів перевищує аналогічний показник Китай-РФ. І втрачати такі можливості Китай точно не збирається, наголошує експерт. Особливо, якщо зважити на різке гальмування проекту Нового Шовкового Шляху, в який вже вкладено понад $1 трлн.
Читайте також на порталі "Коментарі" — підсумки переговорів Байдена та Сі Цзіньпіна: про що домовилися.
Новини