Удари по РФ: чи дотисне Україна союзників
Поки що маємо побоювання щодо ударів по РФ з боку глав держав, які мають ключовий вплив на інших наших партнерів
Триває дипломатична битва за можливість Україні використовувати західне озброєння з військових цілей на території РФ, а також за появу на нашій території (у тому чи іншому вигляді) військ НАТО. З відповідними закликами до партнерів вкотре звернувся президент Володимир Зеленський. Тиснуть на Адміністрацію Байдена і відомі американські військові, а також статті у низці медіа. Дозволити Україні знищувати агресора на його території закликає президент Франції Еммануель Макрон, генсек НАТО Єнс Столтенберг. У свою чергу російський диктатор Володимир Путін, бачачи розбіжності з цього приводу серед членів Альянсу, лякає Захід глобальною війною. Як ситуація може розвиватися в найближчому майбутньому? Чи партнери перестануть обмежувати Україну, чим фактично підігрують РФ? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Здоровий глузд на нашому боці
Голова Всеукраїнського громадського руху "Сила права", народний депутат Верховної Ради трьох скликань (з п'ятого по сьоме) колишній заступник голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим Андрій Сенченко розмірковує так:
На думку експерта, харків'яни, одесити, всі українці не забудуть Путіну та путінській РФ ці варварські обстріли, загалом війну.
Щоправда, здоровий глузд на нашому боці, акцентує він. Невипадково дедалі більше країн відкрито, голосно, чітко підтримують позицію з права України бити агресора по його території всіма способами. Зрештою, ми зламаємо тут і опір керівництва США та ФРН, вважає експерт.
Дискусія продовжується
Політолог, професор кафедри міжнародних відносин НАУ Максим Ялі припускає, що максимум, чого Україна може досягти у цьому питанні в найближчій перспективі – це згода окремих країн. Що буде успіхом.
І це, пояснює він, зумовлено не лише тим, що в Альянсі є такі так звані троянські коні, як, наприклад, Угорщина в особі прем'єр-міністра Орбана. На жаль, маємо відповідні побоювання і з боку глав держав, які мають ключовий вплив на інших членів.
На жаль, продовжує він, але зараз кількість прихильників надання Україні цілком логічного права знищувати західною зброєю військові об'єкти на території РФ, мінімально. Але дискусія триває.