Головна Новини Суспільство Війна з Росією Що відбувається з контрнаступом України – як реагують на нього союзники
commentss НОВИНИ Всі новини

Що відбувається з контрнаступом України – як реагують на нього союзники

Противник мав понад півроку, щоб окопатися, зміцнитися, замінувати території, тому повторення Харківської операції цього разу не вийде

6 липня 2023, 11:48 comments2869
Поділіться публікацією:

Українські наступальні дії продовжуються вже більше місяця. Зіткнувшись з масою перешкод, неспішно, але неухильно ЗСУ просуваються вперед. Що можна сказати про ситуацію на полях битв (військових і не лише), про дипломатичну та інформаційну складову нашого контрнаступу на даний момент? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.

Що відбувається з контрнаступом України – як реагують на нього союзники

Контрнаступ ЗСУ. Фото: із відкритих джерел

Якщо Україна демонструє, що ми в найближчому майбутньому можемо звільнити свої території, підтримка зростатиме

Експерт програми "Міжнародна та внутрішня політика" аналітичного центру Український інститут майбутнього Ігор Тишкевич розмірковує так:

"З погляду висвітлення процесів на фронті у дипломатичному ключі – це трек МЗС, Міноборони та Офісу президента. Наскільки видно щодо реакції наших західних партнерів, пошуку партнерів на інших континентах (для отримання військової та іншої допомоги на даному етапі), є розуміння, що підтримувати Україну варто. Але є й очікування на результати українських наступальних дій у майбутньому. Важливо, що на зовнішньому полі Україна спромоглася не створювати завищених очікувань. Реально демонструвати ситуацію. А тому й бачимо відповідні заяви наших західних партнерів про те, що наступальні дії йдуть, якщо й не очікувано, то логічно та планомірно. Про жодний провал говорити не доводиться".

А ось із погляду політичних процесів – від загальних результатів наступу залежатиме можливий рівень підтримки у майбутньому, наголошує експерт. Так само як наявність або відсутність рекомендацій щодо переговорного процесу.

"Якщо Україна демонструє, що ми в найближчому майбутньому можемо звільнити свої території, підтримка зростатиме. Якщо ми цього не демонструємо, не показуємо, що здатні впливати на РФ військовими важелями в найближчому майбутньому, то рано чи пізно Київ почнуть переконувати в доцільності заморозки конфлікту на даному етапі", – пояснює Ігор Тишкевич.

За його словами, щодо висвітлення наступальних дій всередині України, на певному етапі було створено завищені очікування.

"Потім спробували трохи знизити градус. Проте є дуже тривожна тенденція у поведінці журналістів. Особливо, коли ми говоримо не про класичні медіа, а про сегмент того ж Телеграма, що набирає популярності, – акцентує експерт. – Так, цей формат передбачає кричущі заголовки, ліди (у журналістиці – анотація, "шапка" статті, новини чи прес-релізу – прим. ред.) та відносно невелика кількість тексту. Проте, коли Генштаб, МО заявляють про поступове просування, про важкі бої, а в Телеграм-каналах йдуть щоденні заголовки про "колосальний прорив" чи "доленосну перемогу", "розгром противника", у населення можуть виникнути питання. Я розумію бажання залучити аудиторію, подати позитивний порядок денний, але якесь почуття міри, логіка, адекватність мають бути присутніми. Краще подавати реальну інформацію, просто цитуючи дані прес-центрів Генштабу, різних командувань, ніж намагатися вигадати сенсацію, в черговий раз створюючи завищені очікування. Що, у свою чергу, коли подібне стає тенденцією, створює колосальну проблему довіри, яка нам точно не потрібна, тим більше в умовах війни".

Що на півдні, що на Донбасі йдуть важкі бої

Політолог, доброволець ЗСУ Кирило Сазонов звертає увагу, що нинішні наступальні дії – це не та Харківська операція, коли знайшли слабкі місця та швидко пройшли вперед, деокупувавши величезні території. Противник мав понад півроку, щоб окопатися, зміцнитися, замінувати території. Тому будь-яке наше просування вперед пов'язане з величезними труднощами, наголошує воїн.

"Що на півдні, що на Донбасі тривають тяжкі бої. Під Бахмутом, де я зараз, з півночі та північного заходу – дуже важко. Противник закопався в землю, ховається в зеленці. Будь-яке наше просування вперед, будь-які сто-двісті метрів – це найважчі бої", – пояснює Кирило Сазонов.

Саме тому, наголошує він, все не так швидко, як хотілося б. Але захисники України продовжують тиснути на позиції окупантів. І планомірно продавлювати їх.

"З півдня Бахмута працює наша третя штурмова бригада – це школа "Азова", вони просто вибивають ворога. Фактично ми беремо Бахмут у кільце, щоб противник зробив черговий жест доброї волі. У районах Кремінної, Авдіївки – теж йдуть тяжкі бої", – наголошує експерт.

Він також звертає увагу, що почастішали удари по позиціях ворога, по складах та озброєннях у тилу противника. Ті ж недавні прильоти в Ясинуватій, у Макіївці.

"Якісно працюють хлопці із СБУ, розвідки. Важливо виносити склади, логістику, пальне окупантів. Це допомагає нам впевненіше почуватися безпосередньо на лінії фронту", – констатує Кирило Сазонов.

Читайте також на порталі "Коментарі" – контрнаступ ЗСУ сповільнюється: президент України Зеленський назвав причину.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини