Росія продовжує удари по енергетиці України: про що це говорить і до чого готуватись
Руйнування енергосистеми використовується ворогом як засіб примусу України до переговорів щодо заморожування військових дій
У ніч на 31 березня Росія завдала чергового масованого ракетно-дронового удару по Україні. Президент Володимир Зеленський наголошує, що основною метою агресора продовжують бути енергетичні об'єкти нашої країни. На думку аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW), Кремль планує посилити обстріл, зокрема гідроелектростанцій та гребель, щоб перешкодити становленню українського оборонного комплексу. Експерти проаналізували для порталу "Коментарі" енерго-терор, що відбувається, а також розповіли, чого очікувати далі – і як ефективніше відбивати подібні удари.
Кремль має ідею фікс
Голова Експертної платформи з енергоефективності (Expert Platform for Energy Efficiency) Ігор Черкашин упевнений, що ракетно-дронові удари по об'єктах енергосистеми України продовжуватимуться.
За його словами, теплопостачання вимагає термінової модернізації, інакше вихід зведеться до буржуйок з вікон багатоповерхівок і постійно перевантажених електричних мереж. З усіма наслідками.
Протиставити цьому, на його думку, можна лише дзеркальну протидію на економіку та військово-промисловий потенціал РФ, посилення наших ППО та ПРО, а також нове розподілене облаштування енергетики та економіки в Україні.
Відновити швидко генерацію не вдасться
Екс-гендиректор ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" Сергій Макогон розмірковує так:
На жаль, констатує експерт, відновити швидко генерацію не вийде, оскільки подібне обладнання зазвичай виготовляється на конкретне замовлення.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чи є загроза для нового блекауту: які кроки важливо вжити Україні.