Головна Новини Суспільство Війна з Росією Про що говорять нові удари дронів та ракет з боку РФ – чи здатна Україна дати жорстку відповідь
commentss НОВИНИ Всі новини

Про що говорять нові удари дронів та ракет з боку РФ – чи здатна Україна дати жорстку відповідь

Україні важливо розробляти та виробляти засоби придушення дронів, яких у росіян стає дедалі більше

29 липня 2023, 13:00 comments1680
Поділіться публікацією:

Росія продовжує ракетні удари по Україні. Увечері 28 липня мішенню став Дніпро. Окрім офісу СБУ там прилетіло у багатоповерхівку. Найчастіше почало прилітати і на тимчасово окуповані території (вчора, наприклад, був удар по будівлі МВС у Донецьку), а також безпосередньо по російській території (прильоти по Ростовській області). Що можна сказати про ракетну та дронову війну останнього часу? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.

Про що говорять нові удари дронів та ракет з боку РФ – чи здатна Україна дати жорстку відповідь

Ракетний удар. Фото: із відкритих джерел

Важливо не реагувати на ті чи інші дії супротивника, а попереджати їх

Генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 рр.) Ігор Романенко вважає правильним, що ми все частіше відповідаємо на ракетний терор з боку РФ своїми активними діями – за допомогою тих засобів, які маємо.

"Це принципово відрізняється від позиції наших союзників, які терпляче зносять російські провокації. Так, РФ тричі атакувала американські дрони. Причому вперше потопила досить дорогий екземпляр у Чорному морі. Потім, не отримавши адекватної відповіді, країна-агресор напала вже на три американські дрони. Втретє атакувала дрон у Сирії. Лише після цього США перекинули туди винищувача F-35. Позиція наших союзників, на жаль, запізніла та стримана. Ми їм дуже вдячні за все, що вони нам допомагають. Але діємо набагато рішучіше. І могли б діяти набагато ефективніше, якби нам давали все, що ми просимо. І, якби сам Захід жорсткіше відповідав на російські провокації", – наголошує експерт.

Він наголошує, що у РФ значно більші ракетні можливості. А тепер ще й дронові.

"Ту перевагу в безпілотниках, яку мала Україна минулого року, росіяни вже ліквідували, – зазначає Ігор Романенко. – Вони поставили виготовлення БПЛА на промислові рейки. Ми теж входимо у новий етап – держава виділила 40 млрд грн на внутрішнє виробництво безпілотників. Допомагають чимось у цьому плані й союзники, але передусім розраховувати нам треба на свої сили. Важливо налагодити масове виробництво. Але з РФ тут тягатися важко – це величезна країна, має серйозні військово-промислові ресурси. Тому нам треба розробляти і виробляти (причому в стислий термін) засоби придушення дронів (радіоелектронної боротьби тощо, що діють із землі та повітря)".

За словами генерала, необхідно також швидко розвивати використання дронів не лише повітряних, а й наземних, наводних та підводних.

"Ми бачимо ефективне застосування морських дронів у ракурсі ударів по Криму (і по бухтах, і по Кримському мосту), – наголошує експерт. – Розвідувальні, ударні дрони, які використовуються на фронті, мають дальність 10-20 км. А нам потрібні ще й такі, які летітимуть на сотні, тисячі км. Швидше за все – із реактивними двигунами. Окремі елементи їх застосування ми бачили в тому ж Севастополі, під час ударів по військових об'єктах у Ростовській області, під час прильотів у Підмосков'ї, власне Кремлю. Важливо посилити ці можливості".

Окрема розмова – про ракетне озброєння. У нас, наголошує Ігор Романенко, є певні напрацювання. Важливо інтенсифікувати виробництво всього необхідного. Перейти, наприклад, на цілодобовий режим роботи відповідних цехів, заводів.

"Можливості того ж таки "Сапсана", що ми розробляли, були набагато кращими, ніж у російських "Іскандерів". Треба докласти максимум зусиль у цьому напрямі. Самим зняти обмеження щодо дальності польоту своїх ракет", – вважає генерал.

Він акцентує, що незважаючи на всі випробування, які нам доводиться проходити, ми стаємо сильнішими.

"А росіяни розуміють лише силу. Її нам треба демонструвати. У всьому. І на полі бою, і на дипломатичних майданчиках, і у виробництві озброєнь – із завданням відповідних ударів. Продовжуючи працювати з союзниками, поділяючись із ними нашими мужністю і рішучістю, важливим підходом до ведення війни. Наголошуючи на важливості не реагувати (та ще й з помітним зволіканням) на ті чи інші дії противника, а попереджати їх. Саме такими підходами ми наблизимо невідворотну деокупацію всіх наших територій!", – констатує Ігор Романенко.

Ми отримали можливість огризатися, тобто наносити удари у відповідь не тільки по окупованій, а й споконвічній території агресора

Аналітик, фахівець із ракетного озброєння Олександр Кочетков поділився таким коментарем:

"З того моменту минулої осені, як агресор вирішив бити по критичній інфраструктурі України, його дії є відвертим ракетно-дроновим терором і кваліфікуються як "військовий злочин". Наша енергетична інфраструктура вистояла, подібні удари не мають практичного сенсу. Однак Кремль продовжує їх, не стільки намагаючись залякати українців (він уже переконався, що це неможливо), скільки потураючи кровожерливості росіян, які мріють про повне знищення України".

Олександр Кочетков підкреслює, що ракети і дрони, що застосовуються недоімперією, тільки називаються високоточними, тому що летять абияк і, поряд з умовно військовими цілями, потрапляють у житлові забудови.

"Це вже стало страшною, але звичною реальністю війни, – зазначає експерт. – Але ситуація змінюється. Рівень української ППО за допомогою наших союзників зростає. Ми отримали можливість огризатися, тобто наносити удари у відповідь не тільки по окупованій, але й споконвічній території агресора. Причому робимо це ракетами та дронами власного виробництва. Як раптово з'ясували багато росіян, які підтримують війну, – це взаємний процес. Але основний процес хворобливого прозріння у них ще попереду".

Читайте також на порталі "Коментарі" — чи будуть нові удари по Криму: в Міноборони поділилися анонсом.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини