Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Під час візиту до Києва генсека ООН Антоніу Гутериша він заявив про важливість продовження "зернової угоди", а також необхідність демілітаризації Запорізької АЕС. Крім того, він підкреслив, що в Україні має перемогти справедливий мир згідно зі Статутом ООН (суверенітет, незалежність, єдність та територіальна цілісність мають бути збережені відповідно до міжнародно визнаних кордонів України). Що можна сказати за підсумками візиту? З яких питань можуть статися дипломатичні зрушення, з яких – все доведеться вирішувати силою зброї? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Володимир Зеленський та Антоніу Гутерриш. Фото - сайт Офісу президента України
Народний депутат України VIII скликання, експерт Українського інституту майбутнього президент аналітичного центру "Політика" Ігор Попов пояснює:
За словами експерта, за час повномасштабної війни одним із найуспішніших напрямів кооперації стало посередництво ООН у "Чорноморській зерновій ініціативі". Ця програма, нагадує Ігор Попов, має бути продовжена і після 18 березня, коли закінчується термін діючих домовленостей. Постачання зерна з України – важливий важіль для зміцнення наших дипломатичних позицій в Африці та на Близькому Сході. Це розуміють і в Росії, і шукають способи зриву зернової угоди, підкреслює експерт.
До роковин повномасштабної агресії Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію з приводу війни в Україні, нагадує експерт. Ця резолюція вимагає від РФ повного виведення збройних сил з території України, припинення бойових дій, а також закріплює ключові положення формули миру президента Зеленського. Резолюцію підтримали представники 141 країни.
Дипломатичний фронт дуже важливий, але дипломатичний тиск буде ефективним лише у поєднанні з перемогами Збройних сил України на полі бою, зі звільненням територій та консолідацією українського суспільства навколо цієї мети, констатує президент аналітичного центру "Політика".
Експерт Українського інституту політики Микола Спіридонов звертає увагу на те, що це був уже третій візит Гутериша до України з початку повномасштабної війни. Відповідно, Київ – це зараз стратегічний напрямок для ООН. І зусилля цієї організації значною мірою спрямовані на підтримку нашої країни, констатує експерт.
З демілітаризацією ЗАЕС, на його думку, справи складніші.
Щодо справедливого миру – Зеленський вкотре нагадав про відповідну формулу, запропоновану Україною, зазначає Микола Спіридонов. А генсек ООН вкотре підтвердив, що має бути відновлена територіальна цілісність нашої країни у міжнародно визнаних кордонах, а винних в агресії – покарано. Тут, акцентує експерт, і керівництво ООН, і переважна кількість країн, що входять туди, демонструють повну підтримку України.
Читайте також на порталі "Коментарі" — на промову Зеленського під час зустрічі з генсеком ООН російські окупанти відповіли ракетними ударами.
Новини