Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Росія продовжує ядерний шантаж України та світу. За даними українського Міноборони, російські війська знову мінують об'єкти на території Запорізької АЕС. А глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія розглядатиме передачу Україні винищувачів F-16 (нові кроки в цьому напрямку зроблено на саміті НАТО у Вільнюсі) як загрозу з боку Заходу в ядерній сфері. Про що говорять російські ядерні ігри (чи розміщення, чи то не розміщення ядерної зброї в Республіці Білорусь; створення ризиків катастрофи на ЗАЕС; періодичні погрози застосування ядерки)? До чого це може призвести? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Володимир Путін. Фото з відкритих джерел
Керівник Центру політичної розвідки, політтехнолог Олег Постернак упевнений, що ядерні ігри Путіна мають дві цілі.
Перша – утримання у західній громадській думці керованого страху перед "ядерною палицею" Росії, що стримує колективний Захід від швидких та активних політичних та військово-технічних дій проти РФ, особливо у наданні Україні важкого та далекобійного озброєння.
Друга – це мовою російської примітивної дипломатії жест запрошення до "великих переговорів".
Справа в тому, пояснює експерт, що переговори щодо ядерної деескалації – чудова нагода відновити офіційний канал зв'язків і запустити прихований переговорний трек про війну в Україні.
На його думку, Росія розглядає переговори з ядерної безпеки як кейс, який має відновити її роль у міжнародних відносинах із Заходом та продемонструвати спробу вирішення українського питання без урахування українських інтересів.
Голова Всеукраїнського громадського руху "Сила права", народний депутат Верховної Ради трьох скликань (з п'ятого по сьоме) колишній заступник голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим Андрій Сенченко так коментує ядерні ігри путінського режиму:
На думку експерта, Росія побачила на саміті у Вільнюсі неготовність лідерів Альянсу займати жорстку, послідовну позицію як у потужнішому та швидшому озброєнні України, так і у наданні нам чітких перспектив (з конкретними термінами) вступу до блоку.
Читайте також на порталі "Коментарі" — що відбувається з контрнаступом України – як союзники реагують на нього.
Новини