Головна Новини Суспільство Війна з Росією На що робить ставку Кремль, затягуючи війну в Україні – чого чекати від агресора на полі бою
commentss НОВИНИ Всі новини

На що робить ставку Кремль, затягуючи війну в Україні – чого чекати від агресора на полі бою

Противник просто закидає тілами наші позиції на Східному фронті

15 березня 2023, 19:02 comments1720
Поділіться публікацією:

Дедалі більше даних, що не лише зеків-вагнерівців, а й нашвидку навчених російських мобілізованих використовують у так званих "м'ясних штурмах", буквально закидаючи їх тілами українські позиції на Донбасі. А прес-секретар Міністерства оборони США Пет Райдер прогнозує, що весна і літо цього року будуть дуже важкими для України, тому що саме тоді очікуються найзапекліші битви з російськими загарбниками. Про що говорять ці дані, прогнози, а також повідомлення про те, що в країні-агресорі продовжують масово роздавати повістки? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

На що робить ставку Кремль, затягуючи війну в Україні – чого чекати від агресора на полі бою

Мобілізація у Росії. Фото: з відкритих джерел

Російське керівництво реалізує один із законів війни

На думку генерал-лейтенанта, колишнього заступника начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 рр.) Ігоря Романенка, всі події вказують, що Путін намагається перевести війну до затяжної.

"З огляду на те, що Росія – велика ресурсна держава, відсутність потрібної кількості сучасних озброєнь там традиційно заповнюють живою силою. Півмільйона вже мобілізували, понад 300 тисяч завели на фронт, 200 тисяч готують на російських та білоруських полігонах. Ми бачимо по кривавих, запеклих бойових діях, що це відіграє свою роль. Противник просто закидає тілами наші позиції на Східному фронті. А боєприпаси та озброєння керівництво РФ вичавлюватиме з Ірану, Північної Кореї, деяких країн Африки. Намагатися про щось домовитися з Китаєм. Плюс – кидати у бій своє старе озброєння. Комплектувати із двох-трьох одиниць щось більш-менш робоче. Так, така бронетехніка не буде укомплектована сучасними пристроями (лазерними далекомірами, тепловізорами тощо). Але все одно це будуть вогневі засоби, що переміщаються, здатні вражати наші сили на фронті", – пояснює генерал.

Він наголошується, що російське керівництво реалізує один із законів війни. Суть його в наступному: якщо в тебе є сучасні ефективні озброєння, тобі потрібно менше військовослужбовців, а якщо сучасного озброєння мало — потрібно більше особового складу і нехай старого, але озброєння, що перебуває на ходу.

"Це так званий екстенсивний шлях вирішення військових завдань. Простіше кажучи – вирішувати проблеми життям великої кількості своїх солдатів. Яких російське керівництво ніколи не шкодувало", – констатує Ігор Романенко.

У країни-агресора нічого немає крім покірного населення та карального апарату

Політексперт, кандидат політичних наук Олександр Палій розмірковує так:

"У Росії просто дуже мало інших козирів. По суті, у країни-агресора нічого немає, крім покірного населення і карального апарату, члени якого відправляють на забій росіян для того, щоб не виїхати самим".

Опричнина знову впливовіша за армію, і знову воює погано, як і в 16 столітті. Натомість служить цареві добре, зазначає експерт.

"По суті, до багатьох у Росії нарешті приходить розуміння, що вона, крім того, щоб мучити своїх беззбройних і чужих, нічого не вміє", – зазначає Олександр Палій.

Читайте також на порталі "Коментарі" — екс-генсек НАТО розповів, чому Україна незабаром може втратити підтримку США.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини