Чому невдовзі можемо зіткнутися новими викликами: як змінюється ситуація на фронтах
З боку Заходу звучать традиційні запевнення, що він з нами до кінця війни, але паралельно з цим європейські країни під різними приводами починають зменшувати допомогу Україні
Напередодні 650-го дня повномасштабної російської агресії проти України ситуація на фронтах складається тривожною. Окупаційна армія тисне на Донеччині, де майже стерла з лиця землі Мар'їнку, стискає кільце навколо Авдіївки, посилила наступальні дії на позиції ЗСУ в районі Бахмута. Сили оборони України зачепилися на лівому березі Херсонщини, намагаючись розширити там плацдарм. Кремль дає зрозуміти, що готовий спалювати у вогні війни нові та нові ресурси. А Захід гальмує підтримку України з внутрішньополітичних причин, а також через нестачу потужностей для війни такої інтенсивності та тривалості. Ситуацію всередині російсько-української війни та навколо неї спеціально для порталу "Коментарі" проаналізували експерти.
Росіяни неймовірно тиснуть практично по всьому фронту
Колишній працівник СБУ (у 2004-2015 рр.) та консультант Комітету Верховної Ради з питань національної оборони безпеки, військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак міркує так:
З боку Заходу, зазначає експерт, чути традиційні запевнення, що він з нами до кінця війни. Паралельно з цим європейські країни під різними приводами починають "вмивати руки" та зменшувати допомогу Україні.
Ми повинні все більше покладатися на себе
На думку експерта Аналітичної групи "Левіафан" Миколи Мельника, виходячи з ситуації, яку маємо зараз (зменшення підтримки з боку США, невиконання своїх зобов'язань щодо надання боєприпасів, матеріально-технічної та фінансової допомоги з боку ЄС), ми маємо все більше покладатися на себе. Відповідно, наголошує він, не слід очікувати наступальних дій з боку ЗСУ, якихось проривів на фронті. Ми переходимо до стратегічної оборони.
На наших дипломатів, вважає аналітик, очікує складна боротьба за Україну. Партнерам, наголошує він, слід знову і знову нагадувати, що саме ми зараз боремося за демократію у всьому світі. І, якщо демократичний світ відмовляється нам допомагати, ми не вистоїмо. А потім не вистоїть і він.
У нас до кінця року головне – офіційний запуск переговорів щодо вступу України до ЄС
Експерт з міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілля Куса вважає, що до середини цього року стало зрозумілим – прориву не буде жодної зі сторін.
Щодо зовнішньої політики, продовжує він, у нас до кінця року головне – офіційний запуск переговорів щодо вступу України до ЄС.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чи варто очікувати на радикальні рішення США щодо допомоги Україні: про що говорить позиція республіканців.