Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чого чекати від зустрічі у Саудівській Аравії – чи можуть переговори наблизити мир в Україні
commentss НОВИНИ Всі новини

Чого чекати від зустрічі у Саудівській Аравії – чи можуть переговори наблизити мир в Україні

Дедалі більше країн схиляються на бік України, що може у результаті створити критичну базу дипломатичного тиску, щоб досягти справедливого та стійкого миру

1 серпня 2023, 13:10 comments2127
Поділіться публікацією:

У Кремлі, який продовжує ракетний терор мирних міст України, відреагували на переговори щодо пошуку рішень щодо припинення війни, які днями пройдуть у Саудівській Аравії. Причому пройдуть без РФ, але за участю близько 30 країн. Путінський глашатай Дмитро Пєсков заявив, що будь-яка спроба сприяти мирному врегулюванню заслуговує на позитивну оцінку, але додав, що в даний час не проглядається можливості для мирних переговорів між Москвою і Києвом. Які очікування від зустрічі у Саудівській Аравії? Чи можуть там ухвалити рішення, на які доведеться погодитися Кремлю? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

Чого чекати від зустрічі у Саудівській Аравії – чи можуть переговори наблизити мир в Україні

Зустріч у Саудівській Аравії. Фото з відкритих джерел

Ті країни, які твердо підтримують Україну і стануть учасниками цієї зустрічі, хочуть переконати тих, хто дотримується нейтралітету

Політтехнолог Борис Тізенгаузен наголошує, що це вже другий раунд переговорів. Перший, нагадує він, був у Данії – у Копенгагені. Причому це був закритий саміт, за підсумками якого практично не було інформації.

"Тепер саміт пройде у Саудівській Аравії. Імовірно, бо одним із учасників переговорів стане Китай. А для Китаю це більш підходящий майданчик, ніж європейський", – пояснює експерт.

За його словами, ключовою для обговорення є відома формула миру українського президента Володимира Зеленського із десяти пунктів.

"Але мені здається, завдання глобально дещо інше. А саме – ті країни, які твердо підтримують Україну та стануть учасниками цієї зустрічі (Великобританія, США, представники ЄС, можливо, Японія) хочуть переконати тих, хто дотримується нейтралітету (Індія, Індонезія, низка країн Латинської Америки). Схилити їх на бік України. Замотивувати якимись зрозумілими їм ініціативами та бонусами почати чинити тиск на Росію. А можливо, навіть приєднатися частково до економічних санкцій проти неї, – зазначає Борис Тізенгаузен. – Чому РФ не запросили – зрозуміло. Її не було і на першому раунді переговорів. Немає їй місця і тут, тому що вона не може навіть до ладу сформулювати, чого прагне своєю агресією".

Проривів очікувати не варто, вважає політтехнолог. Адже поки що рівень переговорів – це радники (політичні, з нацбезпеки). Навіть не міністри і тим більше не глави держав.

"Але ініціатива – дуже правильна, – упевнений Борис Тізенгаузен. – Важливо задіяти великих гравців, включаючи тих, хто на боці України, для тиску на тих, хто не визначився, умовно нейтральних".

Навряд чи зустріч у Саудівській Аравії завершиться ухваленням певного переломного рішення

Політолог, викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, експерт з міжнародної політики Петро Олещук розмірковує так:

"Участь у зустрічі у Саудівській Аравії вже офіційно підтверджено на рівні Офісу президента України. Голова ОП Андрій Єрмак повідомив, що наша країна візьме участь у цьому заході. Підтвердили свою участь наші ключові партнери – США, Великобританія, ЄС. Очевидно, що це продовження того дипломатичного спрямування, яке було розпочато нещодавно у Копенгагені. Важливо й те, що ми вже говоримо про включення до цього процесу тієї ж Саудівської Аравії, низки інших країн".

За словами експерта, все рухається в руслі мирного плану президента України Володимира Зеленського, який був оприлюднений на саміті "Великої двадцятки", знайшов підтримку серед більшості членів Генасамблеї ООН.

"Зокрема цей план базується на необхідності досягнення стійкого, стабільного миру в Україні шляхом відновлення територіальної цілісності та суверенітету нашої країни, покарання російських агресорів, компенсацій збитків, захисту продовольчої, енергетичної безпеки. А також – неможливості такого терору в майбутньому шляхом надання Україні відповідних гарантій безпеки", – нагадує політолог.

Він вважає, що навряд чи зустріч у Саудівській Аравії завершиться ухваленням певного переломного рішення. Але дуже важливо, пояснює Петро Олещук, що процес обговорення української формули миру включає все більше держав.

"Це означає, що поступово консенсус, навіть з боку не європейських держав, що не належать до т.зв. Західної цивілізації, проглядається, – наголошує експерт. – Дедалі більше країн схиляються на бік України. Що може у результаті створити критичну основу дипломатичного тиску, щоб належним чином забезпечити зміну агресивної політики Росії, досягнення справедливого та стійкого миру. Отже, зустріч ця, безумовно, важлива. Але навряд чи вона завершиться остаточним рішенням, будучи скоріше ланкою в ланцюзі подібних самітів, які, зрештою, призведуть до необхідного Україні та цивілізованого світу результату".

Читайте також на порталі "Коментарі" — про що говорять нові удари дронів і ракет з боку РФ – чи здатна Україна дати жорстку відповідь.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини