Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Nikkei поскаржився, що через загострення на Близькому Сході союзники забули про Україну. А в бесіді з AP визнав, що Україні не вистачає сил і засобів (у тому числі через те, що ми не отримали від союзників всього необхідного озброєння), щоби швидше досягти бажаних результатів на полі бою. Він також запевнив, що не відчуває тиску на Україну з боку союзників щодо переговорів із РФ через "нерухомий фронт". І визнав, що наступну зустріч радників з питань національної безпеки та зовнішньої політики в рамках обговорення української "формули миру" заплановано лише на початок 2024 року. Хоча раніше звучали припущення, що власне глобальний "саміт миру" може відбутися наприкінці цього року. Про що говорять ці заяви Зеленського? Що важливо розуміти у міжнародній ситуації навколо російсько-української війни? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Володимир Зеленський. Фото - сайт Офісу президента України
Керуючий партнер "Національної антикризової групи", економічний та політичний експерт Тарас Загородній погоджується з тим, що відволікання уваги від України є. Але ми, пояснює він, не контролюємо ці процеси, не можемо вплинути на ситуацію на Близькому Сході тощо.
У такій ситуації Україна, на його думку, може й має спиратися на власні сили. Виходити із того, що західна допомога може скоротитися. З різних причин. Від США – через внутрішньополітичні розбіжності між республіканцями і демократами, що загострюються на фоні виборів, що насуваються. Від Європи – через прихід до влади правих партій.
Експерт у питаннях національної безпеки та оборони, учасник програми Україна-НАТО Катерина Коваль розмірковує так:
Ми, нагадує експерт, маємо щомісячні зустрічі у форматі "Рамштайн". Усі вони – продуктивні. Щоразу обговорюються (а потім і надаються) нові пакети військової допомоги Україні, навчання, які проходять наші військові на новій техніці.
Ми також, наголошує Катерина Коваль, отримали попередній зворотний зв'язок від ЄС щодо старту нашого руху до переговорів щодо вступу в Євросоюз. Днями відбулося перше засідання у форматі Ради Україна-НАТО. Ідуть постійні переговори щодо гарантій безпеки для України.
Читайте також на порталі "Коментарі" — від чого залежить подальша підтримка Заходом України у війні: чи можливий швидкий мир.
Новини