Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
В Україні ввечері в середу, 22 травня, відбувся якийсь антикорупційний бум новин. Спершу з'явилася інформація, що співробітники САП та Нацполіції прийшли з обшуками до НАБУ. Потім уточнення, що йдеться не про приміщення НАБУ, а в будинку одного із співробітників бюро. Також САП повідомила, що підозрює у незаконному збагаченні на мільйони колишнього заступника глави Офісу президента Андрія Смирнова. Про що говорить цей "антикорупційний сплеск"? Що важливо зрозуміти Україні? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
НАБУ. Фото: з відкритих джерел
Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін вважає, що ситуацію, коли антикорупційні органи проводять один у одного обшуки, можна охарактеризувати давньоримським висловом "а, хто сторожитиме самих сторожів?". Тобто, пояснює він, по факту, оскільки ми маємо "енну" кількість антикорупційних структур, вони здійснюють певний контроль один за одним.
На його думку, важливо, щоб у ході всіх цих обшуків та розслідувань мав місце не лише взаємний контроль, а й результати. З судами та посадками, з очищенням влади від корупціонерів.
Економіст, голова руху #SaveФОП та Спілки захисту підприємництва Сергій Доротич акцентує, що лише далекі від політики, від наших реалій люди можуть вважати, що від цього "антикорупційного буму" буде якийсь результат.
У нас практично немає випадків посадки топ-чиновників, затриманих після гучних звинувачень, наголошує він. Приклади того ж таки екс-глави Державної фіскальної служби Романа Насірова (який довго ховався під ковдрою, а в результаті вийшов на волю під солідну заставу), наркобаронів (яких ніхто не може реально посадити), нардепів (які навіть з величезною кількістю доказів проти них не одержують термінів) говорять самі за себе.
На цьому фоні ілюзорні, показушні обшуки, підозри і навіть затримання – просто театр, відволікання уваги від реальних проблем та реальних генераторів, запевняє експерт.
Колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій, голова Луганської ВДА (2015-2016 роки), керівник та засновник волонтерської групи "Народний тил" Георгій Тука розмірковує так:
Але це, наголошує експерт, має стати не публіцистичними, не політичними, а реальними пріоритетами.
Наше суспільство, наголошує він, раніше займало максимально толерантне ставлення до корупції. Терпиме. Тож її не побороти. Потрібно радикально змінювати ставлення суспільства до цього явища, упевнений експерт.
Читайте також на порталі "Коментарі" — удари по РФ та війська НАТО в Україні: що дав зрозуміти Захід, з чим поки що складнощі.
Новини