Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Президент України Володимир Зеленський подякував президенту Європейської комісії Урсулі фон дер Ляйєн за те, що Єврокомісія зняла ембарго на експорт українського зерна та продуктів харчування до Румунії, Болгарії, Польщі, Словаччини та Угорщини. При цьому три останні вже заявили, що продовжать зернове ембарго, незважаючи на рішення Єврокомісії (Угорщина – і зовсім на 24 види української сільгосппродукції). Як ситуація може розвиватись далі? Як має діяти Україна? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Експорт зерна. Фото: з відкритих джерел
Керуючий партнер "Національної антикризової групи", економічний та політичний експерт Тарас Загородній поділився такою думкою:
На думку експерта, термін зняття ембарго Польща та Ко відтягуватимуть максимально, аргументуючи це необхідністю захищати своїх фермерів.
Україні, впевнений він, слід обов'язково виходити на прямі переговори.
І обов'язково слід розвивати переробку зерна у самій Україні. Перестати експортувати сировину.
Доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України, народний депутат V-VI скликань Олексій Плотніков наголошує, що те, що відбувається із забороною на вивіз української сільгосппродукції до сусідніх європейських країн, уже перейшло з площини відносин з Єврокомісією – у площину двосторонніх відносин.
Ситуація, за його словами, ще більше погіршує експортні можливості України з огляду на вихід росіян із зернової угоди з подальшим блокуванням та обстрілом наших портів.
Читайте також на порталі "Коментарі" — торги навколо санкцій та зернової угоди: хто їх веде – чого прагне Росія.
Новини