Підсумки тижня: ключові позитивні та негативні моменти для України
Лондон продемонстрував готовність виділяти солідну суму на підтримку України і робити це на перспективу
Другий тиждень нового року Україна пережила під нові масовані ракетні атаки росіян – спочатку у понеділок, 8 січня, а потім і в суботу, 13-го, політичні танці навколо законопроєкту про мобілізацію, чвари всередині партії влади, а також все з великим усвідомленням, що світ чи швидко сповзе в Третю світову війну, чи вже перебуває у ній. Були також важливі візити як з боку керівництва України – до країн Балтії, так і до Києва – справжніх друзів нашої країни. Експерти традиційно наводять для порталу "Коментарі" підсумки тижня (з 8 по 14 січня), аналізуючи найважливіші, на їхній погляд, події.
Важливим став візит до України прем'єр-міністра Великобританії Ріші Сунака
Володимир Дубовик, директор Центру міжнародних досліджень, доцент кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету імені Мечникова, який викладає, зокрема, в США, поділився таким коментарем:
Повідомлення про те, що начебто намацується компроміс щодо виділення допомоги на безпеку України з боку ЄС, також обережно можна віднести до позитиву, вважає експерт. На його думку, буде знайдено шляхи – як виділити цю допомогу, незважаючи на особливу позицію Угорщини.
Приклад Лондона має стати тригером
Політолог, офіцер ЗСУ Петро Охотін найбільш топовою темою тижня, що минає, вважає візит Ріші Сунака і відповідно – безпековий договір, укладений між Україною та Великобританією.
При цьому, наголошує він, необхідна чітка комунікація того, що договір із Британією не означає, що солдати НАТО воюватимуть в Україні фізично. Слід наводити більше прикладів у публічному полі про те, як працювала військова економіка у країнах, що перемогли нацистів, вважає Петро Охотін. З упором на демократичні США та Францію.
Читайте також на порталі "Коментарі" - що дадуть Україні гарантії безпеки від Великобританії: чи виправдалися очікування.