Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
В Україні пройшов перший Форум оборонних індустрій. За його підсумками президент Володимир Зеленський заявив, що розпочався новий етап розвитку української оборонної промисловості. Він наголосив, що до альянсу оборонних індустрій увійшли майже 40 компаній-учасниць із 19 країн світу. І зазначив, що розвиток оборонного виробництва з використанням сучасних технологій, виробництва снарядів, ракет та дронів в Україні у співпраці зі світовими лідерами сфери допоможе нам здобути перемогу у війні, яку розпочала Росія з метою захоплення та знищення української державності. Які основні висновки можна зробити після цього форуму? Що слід зважити на майбутнє? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Форум оборонних індустрій Фото: сайт Офісу президента
Доктор політичних наук, експерт Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Ігор Петренко зазначає, що за підсумками цього Форуму можна зробити кілька важливих висновків.
По-перше, Україна намагається створювати кластери незалежності від постачання озброєнь з-за кордону. І переходити від того, що ми просто просимо до кооперації у створенні певних видів озброєння та боєприпасів.
По-друге, продовжує він, Україна на сьогодні – це певний бренд стійкості, інноваційної думки на полі бою, ефективності у битвах із переважаючими силами супротивника. І це намагаються використати різні компанії у просуванні своїх цілей. Проводячи випробування своїх озброєнь безпосередньо у війні, а не на полігонах. І ті озброєння, які демонструють свою ефективність РСЗВ HIMARS, M270 MLRS (американська універсальна пускова установка, що використовується як РСЗВ та установки для запуску тактичних ракет), ракети Storm Shadow і SCALP, зенітно-ракетні комплекси (ЗРК) типу "Patriot" PAC-3) одержують фактично рекламу, а їх виробники – нові контракти, наголошує Ігор Петренко.
Він упевнений, що Україні важливо зміцнювати військово-промислове партнерство. Щоб держава всіляко цьому сприяла. Аж до податкових пільг, надання необхідної інфраструктури тощо. Щоб до нас хотіли йти ті чи інші компанії. При цьому орієнтуючись на українські потреби.
Політичний експерт Світлана Кушнір вважає, що Форум оборонних індустрій, який зібрав 165 оборонних компаній із 26 країн, можна назвати першим масштабним та вдалим майданчиком для відновлення вітчизняного ВПК України.
Вона наголошує, що Україна сьогодні – це держава з армією №1 з унікального досвіду ведення повномасштабного військового опору державі-агресору – РФ.
За результатами форуму стає ясно, продовжує експерт, що зараз відбувається об'єднання українських та іноземних концернів ВПК для довготривалої співпраці на стратегічну перспективу. Для України повідомлення про початок будівництва на нашій території заводу з виробництва БПЛА (спільне підприємство з Туреччиною), а також запуск (найближчим часом) спільного зі США виробництва озброєнь (зокрема систем ППО) – це і оборона, і економіка, пояснює Світлана Кушнір. .
Засновник "Студії Здорового Сенсу", підприємець, громадський діяч Павло Себастьянович розмірковує так:
На думку експерта, поки що Форум оборонних індустрій – це лише медійна подія. Чи призведе вона до реальних інвестицій та реальних проектів – залежить від наших чиновників.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чи може Україна стати світовим виробником зброї – що важливо вже зараз.
Новини