Чому Захід дозволяє РФ продовжувати блокаду Чорного моря – чи втрутиться НАТО у ситуацію
Захід продовжує спостерігати за тим, як Росія створює загрозу голоду в африканських країнах, а також посилює напругу на білорусько-польському кордоні
Турецький президент Реджеп Тайіп Ердоган, нарешті, зумів провести телефонні переговори з президентом РФ Володимиром Путіним – через два тижні після виходу росіян із зернової угоди та терору українських портів та зерносховищ, який розпочався згодом. Політики домовилися про очну зустріч. При цьому Путін висловив готовність повернутися до зернової угоди, але лише тоді, коли всі російські вимоги будуть виконані. Тим часом про нові військові злочини Росії – цілеспрямоване знищення портової інфраструктури та технічних об'єктів, які зберігали українське зерно, говорять уже не лише представники Офісу президента України (наголошуючи на недостатньо жорсткій реакції світу), а й – румунське керівництво. Український президент Володимир Зеленський закликає світ не звикати до російського терору, наголошуючи на тому, що Москва веде битву за глобальну катастрофу, за руйнування світового продовольчого ринку. Чому досі немає адекватної реакції зі сторони світової спільноти на черговий етап ескалації з боку РФ? Як ситуація із зерновою угодою і взагалі у Чорному морі може розвиватися далі? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Росія хоче захопити ринок зерна і контролювати залежну від цього Африку
Медіаексперт, член Ради з питань свободи слова за президента Володимира Зеленського, екс-заступник міністра інформполітики (з 2015 по 2016 рр.), радник міністра оборони України (2014-2015) Тетяна Попова розмірковує так:
За словами експерта, можливість створення голоду в Африці дає РФ ще й важіль впливу на Європу та США. Тому що голод в Африці – це нова мігрантська криза, яка обрушиться на Захід.
Єдиним дієвим способом відновлення українського морського експорту може бути коридор через води країн НАТО
На думку кандидата економічних наук, екс-директора розвитку бізнесу АТ "Укрзалізниця" Андрія Рязанцева, розраховувати на якісь ефективні дії з боку ООН у ракурсі відновлення стабільної роботи зернового коридору, схоже, не доводиться.
Андрій Рязанцев вважає, що Росія має зрозуміти – не лише Туреччина (що займає зараз двояку позицію) є можливим партнером світу у забезпеченні стабільності всього продовольчого ринку.
Читайте також на порталі "Коментарі" - хто може прорвати блокаду українських портів – коли може вирішитися ситуація.