Як ракетними ударами, що почастішали, Путін хоче заморозити війну – чим відповідає Україна та Захід
Масовані атаки агресора спрямовані по центрах прийняття рішень, по великих містах, крім того, РФ продовжує бити по інфраструктурі – комунікаційній, енергетичній
На фоні посилення ракетних обстрілів і атак дронами з боку РФ (а з початку травня лише Київ пережив дев'ять таких атак, які продовжуються по всій Україні – у ніч на 18 травня та вранці противник випустив 30 крилатих ракет), президент Володимир Зеленський закликав світ посилити військову підтримку України та збільшити тиск на Росію. Про що свідчить посилення ракетних атак РФ проти України? Яких ударів по країні-агресору можуть завдати наша країна, її традиційні союзники, а також, можливо, нові країни, які зважилися виступити проти російського божевілля? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Росіянам не вдасться такими ракетними істериками змусити Україну до переговорного процесу за кремлівськими лекалами
Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик упевнений, що ракетна істерика росіян насамперед пов'язана з бажанням підвищити ставки та зірвати наступ ЗСУ на сході чи півдні.
Саме тому, наголошує він, ініціюються масовані атаки по центрах ухвалення рішень (насамперед – по Києву), по великих містах. Крім того, РФ продовжує бити по інфраструктурі – комунікаційній, енергетичній. І намагається потрапити по складах, місцях знаходження військової техніки. Паралельна мета – бажання розкрити систему української ППО, зазначає Віталій Кулик.
Немає сумнівів, продовжує експерт, що росіянам не вдасться такими ракетними істериками змусити Україну до переговорного процесу за кремлівськими лекалами. Як не вдасться спрямувати невдоволення українців на нашу владу. Українці, наголошує Віталій Кулик, чудово розуміють – хто стріляє та чому. І лише ще більше ненавидять росіян.
Цивілізований світ дозріває щодо необхідності надання Україні озброєнь, які дозволять завдати військової поразки РФ
Політолог, експерт аналітичного центру "Об'єднана Україна" Валентин Гладких розмірковує так:
Крім того, зазначає експерт, цивілізований світ дозріває щодо необхідності надання Україні озброєнь, які дозволять завдати військової поразки РФ.
У цьому контексті, продовжує він, показовою є інформація про зустріч прем'єр-міністрів Великобританії та Нідерландів, під час якої сторони домовилися, що працюватимуть над створенням міжнародної коаліції для забезпечення України бойовими повітряними можливостями, підтримуючи всім від навчання пілотів до закупівлі літаків F16.
Читайте також на порталі "Коментарі" – тренування українських пілотів на F-16 можуть так і не розпочатися: у чому причина.