Рубрики
МЕНЮ
Моесеенко Валентина
Для України перспектива отримання танків була тільки початком. Тепер на міжнародному рівні ведуться внутрішні дебати про постачання бойових літаків, пишуть "Коментарі" з посиланням на FREEДОМ.
постачання винищувачів Україні
Питання про постачання сучасних винищувачів порушувалося Києвом від самого початку війни. Зараз, за оцінками Повітряних сил України, для захисту неба необхідно близько 200 багатоцільових літаків.
Літак F-16 оснащений широким спектром засобів ураження: може завдавати ударів як по наземних цілях, а це склади боєприпасів і паливно-мастильних матеріалів, укріпрайони та бронетехніка противника, так і вражати всі види аеродинамічних цілей. Це ракети, літаки, вертольоти і дрони-камікадзе. Перевага в повітрі дасть змогу Україні успішно проводити наземні операції. У тому числі з деокупації територій.
Наразі питання про передачу Києву літаків з неможливого перейшло в стадію обговорюваного. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що союзники Альянсу не втручатимуться у війну, яку Росія розв’язала проти України, але можуть надати Україні сучасні бойові літаки для самозахисту.
Президент України Володимир Зеленський під час спілкування з європейськими лідерами у Британії та Франції 8 лютого зміг переконати Олафа Шольца та Еммануеля Макрона надати далекобійні ракети та літаки для України. Французький і німецький лідери запевнили, що надаватимуть підтримку стільки, скільки буде потрібно.
Щодо можливих термінів постачання винищувачів F-16, у Повітряних силах України кажуть, що спочатку має бути ухвалене відповідне рішення на найвищому рівні. І зараз робити будь-які прогнози — не коректно. Але постійний діалог із союзниками допоможе наблизити цей момент.
Українські пілоти та інші фахівці готові до навчання на сучасних західних винищувачах, а профільні відомства вже займаються адаптацією інфраструктури.
Раніше "Коментарі" писали, що Міністр оборони України Олексій Резніков вважає, що західні країни дозріли до передачі бойових літаків Києву. На думку міністра, питання буде остаточно вирішено протягом одного-двох місяців.
Як йшлося на порталі "Коментарі", Захід, швидше за все, зволікає з передачею Україні літаків на користь іншого озброєння. Країни-партнери витримують час, аби ЗСУ підготувалися до контрнаступальних дій. Українська розвідка вже використовує американські гелікоптери.
Читайте також на порталі "Коментарі" — літаки – не танки: Як просуваються обіцяні постачання винищувачів для ЗСУ.
Новини